ویزا

اهمیت تراول هیستوری یا سابقه سفر در ویزای شینگن

برای سفر به 26 کشور اروپایی حوزه شنگن که شامل آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوئد، هلند، پرتغال و سایر کشورهای اتحادیه اروپا می شود، باید نسبت به اخذ ویزای هر یک از این کشورها که به ویزای شنگن معروف است اقدام کنید.

با دریافت ویزای یکپارچه شینگن، شما این امکان را دارید تا مدت زمان اعتبار ویزا به هر یک از کشورهای این حوزه سفر کنید، در واقع شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و افراد دارای ویزای شینگن معتبر این امتیاز را دارند تا آزادانه به کشورهای مختلف این حوزه سفر کنند. با توجه به جزئیات زیاد مرتبط با کشورهای حوزه شنگن، می توانید در صورت تمایل مطلب آشنایی با منطقه شینگن و کشورهای عضو شنگن را مطالعه کنید.

تا به اینجای مطلب، این موضوع کاملا روشن است که برای سفر به کشورهای اروپایی حوزه شنگن نیاز به دریافت ویزای شینگن چندبار ورود دارید. اما دریافت ویزای شینگن نیازمند رعایت موارد و گذراندن مراحلی است که در ادامه به چند مورد مهم آن اشاره خواهیم کرد.

در همین رابطه خواندن مطلب چطور ویزای شینگن بگیریم و مهمترین نکات مدت اعتبار ویزای شنگن را به شما پیشنهاد می کنیم.

اهمیت تراول هیستوری و سابقه سفر در ویزای شینگن

یکی از مواردی که عموماً متقاضیان ایرانی دریافت ویزای شنگن با آن روبرو می شوند، موضوعی به نام تراول هیستوری و یا همان سابقه سفر است. در واقع زمانی که به وب سایت سفارت مراجعه کرده و یا برای وقت سفارت شینگن اقدام می کنید، چیزی درباره سابقه سفر نخواهید شنید. می توان اینطور گفت که تراول هیستوری برای اخذ ویزای شنگن یک راز مگو و موردی مهم و تاثیرگذار در دریافت ویزا است.

برای مثال، اگر به عنوان شهروندی ایرانی قصد دریافت ویزای توریستی آلمان را داشته باشید، میبایست علاوه بر دریافت وقت سفارت و آماده سازی مدارک سفر، از سابقه سفر به کشورهای معتبر دنیا برخوردار باشید، چون زمانی که مدارک درخواست ویزای شینگن شما به دست افسر مهاجرت می رسد، نخستین موردی که توجه وی را جلب می کند نداشتن هیچگونه سابقه سفر به کشورهای معتبر و یا اروپایی است.
نداشتن تراول هیستوری این شک را برای افسر پرونده به وجود می آورد که شما قصدی به غیر از گردشگری و سفر توریستی به این کشور داشته و ممکن است برای پناهندگی، اقامت و یا کار غیرقانونی به دنبال ویزای شینگن باشید.

اگر از طریق یک آژانس گردشگری معتبر سفرهای خارجی اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید، مطمئناً نداشتن تراول هیستوری در پاسپورت را به شما گوشزد کرده و درصد ریجکتی بالای ویزا را به شما اطلاع می دهند.

از این رو باید پیش از اقدام برای ویزای شینگن، به فکر رفع مشکل سابقه سفر خود باشید. در همین رابطه خواندن مطلب اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم. باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که مهر سفر به کشورهای همسایه و هم جوار نظیر باکو، گرجستان، ارمنستان، ترکیه و امارات در وزن و اعتبار پاسپورت تاثیری نداشته و تراول هیستوری مناسب ویزای شینگن محسوب نمی شود.

از این رو باید به دنبال دریافت ویزای کشورهای معتبری نظیر ویزای ژاپن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و کشورهایی باشید که از اعتبار کافی و برچسب ویزا برخوردار هستند. باید به این مسئله توجه کنید که تنها دریافت ویزای این گونه کشورها کفایت نکرده و حضور در این کشورها و مهر ورود و خروج پاسپورت مورد نیاز شما خواهد بود.

بد نیست در این رابطه علاوه بر اطلاع از جزئیات مهم اخذ ویزای مولتی شینگن از مدارک لازم برای ویزای شینگن 2020 نیز مطلع شوید.

اهمیت تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن

یکی دیگر از موارد مهم و تاثیرگذار در رابطه با اخذ ویزای شنگن، تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن است. این مدرک که با نام means of subsistence شناخته می شود، جزو مدارک پشتیبان و بسیار مهم ویزا است. در حالت کلی به چندین روش زیر می توان داشتن تمکن مالی کافی را به سفارت شنگن ثابت کرد:

 • فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به کار
 • دعوتنامه اسپانسرشیپ
 • اسناد مالی و ملکی
 • نامه تمکن مالی 3 ماهه اخیر بانکی
 • کردیت کارت اعتباری دارای موجودی کافی
 • اثبات رزرو هتل و اقامتگاه
 • اثبات رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت

در حال حاضر مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به سفارت کشور مورد نظر برابر با 100 میلیون تومان است. اما بهتر است علاوه بر اطلاع از مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ، نگاهی نیز به هزینه ویزای شینگن براساس کشورهای مختلف بیاندازید.

اهمیت دعوتنامه در ویزای شینگن

دعوت نامه یکی از مدارک مهمی است که موفقیت پرونده درخواست ویزای شنگن اهمیت زیادی دارد. البته الزام به داشتن دعوتنامه تنها مختص برخی از انواع ویزای شنگن است. برای مثال زمانی که قصد بازدید از اقوام خود را در حوزه شنگن داشته باشید، دعوت نامه خویشاوندی مورد نیاز شما خواهد بود.

زمانی که قصد دریافت ویزای کاری شنگن را داشته باشید، ملزم به ارائه دعوت نامه کارفرما از کشور مقصد هستید.

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های حوزه شنگن را داشته باشید، ملزم به ارائه نامه پذیرش تحصیلی به عنوان دعوت نامه دانشگاه هستید. در صورتی که نیازمند خدمات درمانی بیمارستان های این حوزه اروپایی باشید، دعوت نامه درمانی بیمارستان، مدرک مورد نیاز شما خواهد بود.

در عین حال برای شرکت در برخی از کنفرانس ها و رویدادهای علمی یا تجاری، نیاز به ارائه دعوت نامه نمایشگاهی و کنفرانس به کنسولگری ویزا خواهید داشت. در همین راستا خواندن مطلب ویژگی های دعوت نامه ویزای شینگن را به شما پیشنهاد می کنیم.همچنین شما این امکان را دارید تا برای اطلاع بیشتر از مزایای دعوت نامه نمایشگاهی به مطلب افزایش شانس اخذ ویزای کانادا با دعوت نامه کنفرانس مراجعه کنید که بی ارتباط به ویزای شنگن نیست.

در صورتی که برای تسهیل دریافت ویزای شنگن، دعوتنامه تقلبی برای سفارت ارسال کنید، از جزئیات کامل آن باخبر نبوده و یا امکان اثبات نیاز به دعوت نامه را نداشته باشید، به طور حتم با ریجکت ویزای شینگن روبرو خواهید شد.

در مجموع برای دریافت موفق ویزای شنگن از طریق فاکتور تراول هیستوری باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در بین سفرهای خود به کشورهای مختلف چندین بازه زمانی و وقفه قرار دهید، چون دریافت پشت سر هم ویزای چند کشور مختلف و سفر به این کشورها نشان از سابقه سازی داشته و ممکن است موجب شک افسر مهاجرت شود
 • در صورتی که دارای دعوتنامه معتبر و قوی باشید، نداشتن سابقه سفر چندان در اخذ ویزای شنگن شما تاثیر نخواهد داشت
 • در برخی موارد، ممکن است داشتن تمکن مالی بسیار قوی، ضعف سابقه سفر فرد را پوشش دهد
 • داشتن سابقه سفر به کشورهایی نظیر مالزی، روسیه، گرجستان و امارات نیز بی تاثیر نبوده و در تصمیم گیری افسر مهاجرت تاثیرگذار است، اما به عنوان سابقه سفر قوی به کشورهای دارای وزن و اعتبار محسوب نمی شود
 • داشتن سابقه سفر قوی ضامن صدور ویزای شینگن نیست و این موضوع به فاکتورهای مختلفی نظیر تمکن مالی، وابستگی عاطفی و کامل بودن مدارک سفر بستگی دارد
 • سابقه سفر موجود در پاسپورت های قبلی متقاضی نیز به عنوان مدرک محسوب شده و برای دریافت ویزای شینگن قابل استفاده خواهد بود
 • سابقه سفر دارای سلسله مراتب است، این بدین معنی است که برای ویزای شینگن نیاز به سابقه سفر ژاپن و چندین کشور اروپایی خارج از حوزه شنگن است، اما برای ویزای کانادا، ویزای انگلیسو یا  ویزای آمریکا، سابقه سفر ویزای یک یا چند کشور حوزه شنگن مورد نیاز متقاضی و سفارت خواهد بود.

شما می توانید برای درخواست ویزای شنگن و آماده سازی مقدمات دریافت این ویزای ارزشمند با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره تخصصی در این زمینه برخوردار شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *