ویزا

ویزای لوکزامبورگ، شرایط گرفتن و مدارک آن

لوکزامبورگ که به طور رسمی به نام  Grand Duchy of Luxembourg شناخته می شود یک کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که در غرب قاره اروپا قرار گرفته و از هر جهت با خشکی و کشورهای دیگر هم مرز بوده و به اصطلاح landlocked است. لوکزامبورگ از غرب و شمال با کشور بلژیک، از شرق با کشور آلمان و از جنوب با فرانسه هم مرز است. فرهنگ، مردم و زبان ساکنین این کشور ترکیبی از فرانسوی و آلمانی است و زبان های رسمی این کشور اروپایی نیز به 3 زبان فرانسوی، آلمانی و زبان ملی لوکزامبورگی تقسیم می شود.

اگر به عنوان یک ایرانی قصد سفر و بازدید از کشور لوکزامبورگ را داشته باشید، نیاز به دریافت مجوز ورود و یا همان ویزای شینگن لوکزامبورگ خواهید داشت که در اغلب موارد به صورت کوتاه مدت و با اعتباری محدود برای متقاضی صادر می شود.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به خوبی جزئیات اخذ ویزای لوکزامبورگ، انواع ویزای لوکزامبورگ، مدارک مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ، هزینه ویزا و سایر اطلاعات مهم در این زمینه را به شما شرح دهیم.

سفارت لوکزامبورگ در ایران

متاسفانه کشور اروپایی لوکزامبورگ دارای کنسولگری و سفارت فعال در ایران نبوده و به همین خاطر باید برای درخواست وقت سفارت شینگن و ویزای لوکزامبورگ به کارگزاری وی  اف اس گلوبال ترکیه در آنکارا و یا استانبول مراجعه کنید.

از این رو پیگیری خدمات ویزای چندبار ورود شینگن لوکزامبورگ از داخل ایران تنها از طریق وب سایت وی اف اس ترکیه و کارگزاری وی اف اس در کشور ترکیه ممکن است.

شما می توانید از دوشنبه تا جمعه در ساعت های کاری 8:30 تا 12 و 13 تا 17 با شماره تماس +902123735809 تماس گرفته و سوالات خود را از مرکز تماس وی اف اس بپرسید. در صورت نبود دلیل اضطراری برای تماس، درخواست خود را از طریق آدرس ایمیل info.luxembourgtr@vfshelpline.com برای کارگزاری وی اف اس ارسال کنید.

آدرس کارگزاری وی اف اس لوکزامبورگ در آنکارا :

İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower

ساعت کاری کارگزاری واقع در آنکار از ساعت 8:30 تا 14:30 در روزهای دوشنبه تا جمعه به استثنای روزهای تعطیل است و زمان ارائه پاسپورت و برچسب ویزا از دوشنبه تا جمعه از ساعت 14 تا 17 اعلام شده است.

آدرس کارگزاری وی اف اس لوکزامبورگ در استانبول:

Sisli – Istanbul

Hacıahmet Mh. Kurtuluş Deresi Cd. No: 29/A (Elysium Soul) Beyoğlu-İstanbul.

ساعات کاری کارگزاری واقع در استانبول از ساعت 8:30 تا 12 و از 13 تا 14:30 هر روز کاری هفته است و زمان ارائه پاسپورت و برچسب ویزا در روزهای کاری از ساعت 8:30 تا 12 و 13 تا 16:30 است.

وقت سفارت لوکزامبورگ

با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ دارای سفارت و کنسولگری فعال در ایران نیست، شما باید به وب سایت وی اف اس ترکیه مراجعه کرده و به صورت اینترنتی وقت سفارت مورد نظر خود را رزرو کنید. برای این کار باید به بخش Take an appointment وارد شده و با ساختن حساب کاربری یک وقت سفارت برای خود رزرو کنید.

زمانی که وقت کارگزاری وی اف اس ترکیه برای شما تنظیم می شود، شما باید از آن پرینت گرفته و به همراه سایر مدارک ویزا برای ارائه به افسر پرونده ویزای لوکزامبورگ به همراه داشته باشید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که رزرو وقت سفارت از طریق اینترنت الزامی بوده و بدون داشتن آن امکان حضور در کارگزاری وی اف اس ترکیه و تحویل مدارک ویزای لوکزامبورگ وجود ندارد.

روند درخواست ویزای لوکزامبورگ از ایران

پس از رزرو اینترنتی وقت سفارت لوکزامبورگ، نوبت به انجام پروسه درخواست ویزای لوکزامبورگ می شود، شما می توانید به دو صورت این کار را انجام دهید، یکی اینکه با رزرو وقت سفارت کارگزاری وی اف اس، مدارک را ترجمه و آماده کرده و در زمان مقرر وقت سفارت در مرکز کارگزاری در ترکیه حضور پیدا کرده و مدارک را به افسر سفارت ارائه دهید و یا اینکه به صورت اینترنتی مدارک ترجمه شده را در حساب کاربری وی اف اس خود آپلود کرده و تنها برای انگشت نگاری و عکس بیومتریک به کارگزاری وی اف اس ترکیه مراجعه کنید.

در هر دو صورت، به دلیل نیاز به جمع آوری اطلاعات انگشت نگاری و عکس بیومتریک شینگن متقاضیان دریافت ویزای لوکزامبورگ، حضور فرد در محل کارگزاری الزامی است و باید هزینه خدمات کارگزاری و ویزا به صورت نقدی (به ارز لیر) و حضوری پرداخت شود.

متقاضیان زیر 12 سال و افراد دارای معلولیت جدی ملزم به انجام پروسه انگشت نگاری بیومتریک نیستند، اما حضورشان در مرکز کارگزاری مورد نیاز خواهد بود. همچنین متقاضیان بین 12 تا 18 سال باید با همراهی قیم و سرپرست قانونی در مرکز کارگزاری وی اف اس حضور داشته باشند.

در واقع به دلیل نبود حضور سفارت لوکزامبورگ در ایران و نیاز به مراجعه به کارگزاری وی اف اس در خارج از کشور، حتی در صورت آپلود نمودن مدارک ویزای لوکزامبورگ به صورت اینترنتی، باز هم همراه داشتن نسخه اصلی مدارک در زمان حضور در محل کارگزاری خدمات ویزا مورد نیاز خواهد بود.

شما پس از تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ باید ظرف 30 روز کاری به ترکیه سفر کرده و بین 15 تا 30 دقیقه قبل از موعد مقرر در محل سفارت و کارگزاری حضور داشته باشید، سپس باید با در دست داشتن برگه وقت سفارت و سایر مدارک ویزای لوکزامبورگ مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک را انجام داده، هزینه های ویزا و کارگزاری را پرداخت کرده و در نهایت با ارائه مدارک ویزا به افسر پرونده به کشور مبدا بازگشته و منتظر جواب ویزا از سوی سفارت و کارگزاری وی اف اس باشید.

در نهایت، در صورتی که با گذشت حداقل 15 تا 30 روز کاری با درخواست ویزای لوکزامبورگ شما موافقت شده باشد، از طریق ایمیل و حساب کاربری به شما اطلاع داده می شود. شما باید از این ایمیل پرینت گرفته و با حضور در مرکز کارگزاری و ارائه پاسپورت، برچسب ویزای لوکزامبورگ را دریافت نمایید.

البته شما این امکان را دارید تا از خدمات پیکاپ ویزای نیلگام استفاده کرده و بدون نیاز به حضور مجدد در ترکیه، برچسب ویزای شینگن لوکزامبورگ خود را دریافت نمایید.

انواع ویزای لوکزامبورگ

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت وی اف اس گلوبال، انواع ویزای لوکزامبورگ شامل موارد زیر می شود:

ویزای توریستی لوکزامبورگ: ویزای شینگن کوتاه مدت تایپ C است که با اعتبار حداکثر 90 روزه در یک بازه 180 روزه صادر می شود و به متقاضی این اجازه را می دهد تا برای امور گردشگری به کشور لوکزامبورگ سفر کند. در صورتی که ویزای شینگن به صورت سینگل صادر شده باشد، تنها اجازه یک بار ورود به لوکزامبورگ و خروج از آن برای فرد ممکن است.

اما اگر ویزای لوکزامبورگ به صورت دابل و یا ویزای مولتی شینگن صادر شده باشد، فرد می تواند بیش از یکبار به این کشور وارد شده و تا پایان اعتبار ویزای خود به سایر کشورهای این حوزه از جمله فرانسه، آلمان، اسپانیا و هلند سر بزند. به طور معمول ویزای توریستی لوکزامبورگ مطابق با برنامه سفر و تاریخ پرواز رفت و برگشت متقاضی صادر می شود و بین 7 تا 14 روز اعتبار به فرد داده می شود.

ویزای بازدید از خانواده و اقوام: این نوع از ویزای لوکزامبورگ نیز از نوع کوتاه مدت بوده و به فرد اجازه می دهد تا در مدت زمان اعتبار ویزا از اعضای خانواده خود در کشور لوکزامبورگ بازدید کند.

ویزای تجاری لوکزامبورگ: این نوع از ویزای شینگن نیز به صورت کوتاه مدت و تایپ C است که برای انجام امور محدود تجاری نظیر عقد قرارداد کاری، شرکت در رویداد آموزشی و تجاری و مواردی بدون کار و دستمزد مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نباید این نوع از ویزای لوکزامبورگ را با ویزای کار این کشور اشتباه کرد.

ویزای راننده کامیون بین المللی: این نوع از ویزای شینگن لوکزامبورگ که با نام lorry driver شناخته می شود از نوع ویزای کوتاه مدت این کشور بوده و مختص کارهای موقت و دارای درآمد بین المللی در کشور لوکزامبورگ است.

ویزای رویداد ورزشی، فرهنگی و یا کنفرانس: یکی دیگر از انواع ویزای شینگن کوتاه مدت لوکزامبورگ که برای شرکت در یک رویداد ورزشی، فرهنگی و یا کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد و در اغلب موارد نیازمند دعوتنامه ویزای شینگن است.

ویزای تحصیل و شرکت در دوره آموزشی و کاربردی و یا برنامه های تحقیقاتی اتحادیه اروپا: این مجوز ورود لوکزامبورگ نیز از نوع ویزای کوتاه مدت شنگن بوده و پس از گذشت بازه زمانی حداکثری 90 روز در 180 روز نیاز به دریافت مجدد و یا تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت اروپا دارد. این نوع از ویزا برای دوره های آموزشی کوتاه مدت این کشور طراحی شده است.

ویزای تحصیلی بلند مدت لوکزامبورگ: این نوع از ویزای لوکزامبورگ برای اقامت بیش از 90 روز در حوزه شنگن و کشور لوکزامبورگ است و به دارنده آن این اجازه را می دهد تا در دوره های آموزشی دانشگاهی کارشناسی، ارشد و یا دکترا ثبت نام کرده و به تحصیل تمام وقت در دوره های آموزشی این کشور بپردازد.

ویزای کارآموزی لوکزامبورگ: یکی دیگر از انواع ویزای بلند مدت نوع D لوکزامبورگ است که برای شرکت در دوره های عملی کارآموزی در نظر گرفته شده و به دارنده آن این اختیار را می دهد تا برای بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای کار داوطلبانه لوکزامبورگ: این نوع از ویزای شینگن لوکزامبورگ همانطور که از نامش پیداست برای اقامت بلند مدت بیش از 90 روز در این کشور طراحی شده و به منظور کار داوطلبانه و به اصطلاح VOLUNTEER در نظر گرفته شده است.

ویزای کار لوکزامبورگ: نوع دیگری از ویزای بلند مدت تایپ D کشور لوکزامبورگ که به عنوان یک مجوز ورک پرمیت بوده و به متقاضی اجازه کار را در این کشور می دهد. معمولاً اعتبار این مجوز برای حداقل یک سال بوده و نیازمند تائید و دعوتنامه کارفرما از لوکزامبورگ است.

ویزای محققان لوکزامبورگ: یکی دیگر از انواع ویزای بلند مدت تایپ D  که به دارنده آن اجازه انجام تحقیق و پژوهش را برای بیش از 90 روز در حوزه شنگن می دهد.

ویزای پیوستن به خانواده:  این نوع از ویزای لوکزامبورگ مختص افراد دارای اعضای خانواده لوکزامبورگی، عضو اتحادیه اروپا EU و EEA، سوئیس است که قصد دریافت کارت اقامت بلند مدت لوکزامبورگ را دارند.این افراد شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و فرزندان زیر 18 سال همسر می شوند.

مدارک ویزای لوکزامبورگ

بنابر آخرین اطلاعات بدست آمده، مدارک ویزای شینگن لوکزامبورگ شامل موارد زیر می شود:

 • اصل و کپی پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اصل و کپی پاسپورت های قبلی برای بررسی سابقه سفر ویزای شینگن متقاضی
 • فرم درخواست ویزای شینگن تکمیل و امضا شده
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا و کارگزاری وی اف اس
 • بیمه درمانی بین المللی معتبر در تمامی حوزه شنگن با حداقل پوشش 30 هزار یورویی هزینه های اضطراری درمان در طول سفر
 • رسید انجام مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک
 • تمکن مالی بانکی و موجودی حساب ویزای شینگن 3 ماهه اخیر
 • ترجمه رسمی دعوت نامه ویزای شینگن کنفرانس، کاری و یا بازدید از خانواده (بنابر نوع ویزای لوکزامبورگ)
 • برگه پذیرش تحصیلی دانشگاه (برای ویزای تحصیلی)
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود)
 • ترجمه مرخصی رسمی و سربرگ دار از کار (در صورت وجود)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • ترجمه مدارک بازنشستگی (در صورت وجود)
 • ارائه ترجمه فیش حقوقی و مدارک مالیاتی
 • رزرو کامل هتل برای زمان سفر ( طبق برنامه سفر ارائه شده)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترجمه مدارک هویتی، مالی و ملکی
 • ترجمه مدارک ازدواج (در صورت تاهل) برای اثبات پیوند خانوادگی
 • یک قطعه عکس جدید و بیومتریک برای حداکثر 6 ماه گذشته

شما می توانید در صورت تمایل از خدمات مشاوره تخصصی گروه نیلگام در زمینه اخذ ویزای شینگن استفاده کرده و انجام تمامی امور تعیین وقت سفارت شنگن، آماده سازی مدارک، تکمیل فرم درخواست، ارسال مدارک ویزا و پیکاپ ویزا را به ما بسپارید.

هزینه ویزای لوکزامبورگ

هزینه درخواست ویزای لوکزامبورگ در کارگزاری وی اف اس ترکیه 510 لیر ترکیه اعلام شده است. این در حالی است که هزینه درخواست ویزای شینگن برای متقاضیان 6 تا 12 سال 255 لیر ترکیه است.

در صورتی که متقاضی دارای تابعیت کشورهای روسیه، اکراین، جمهوری مقدونیه و یوگوسلاو سابق، صربستان، مونته نگرو، بوسنی و هرزگووین، آلبانی، جمهوری مولداوی و گرجستان باشد، هزینه درخواست ویزای وی معادل 35 یورو خواهد بود.

همچنین هزینه خدمات انگشت نگاری و عکس بیومتریک کارگزاری وی اف اس ترکیه نیز جداگانه بوده و با در نظر گرفتن 18 درصد مالیات معادل 148 لیر ترکیه برای هر نفر است. در صورتی که طی 59 ماه گذشته برای ویزای شینگن درخواست داده باشید، اطلاعات انگشت نگاری و عکس بیومتریک شما در سیستم VIS ثبت شده و نیازی به انجام مجدد آن نخواهید داشت.

به طور معمول زمان ارزیابی درخواست ویزای لوکزامبورگ برابر با 30 روز کاری از زمان انجام انگشت نگاری، تحویل مدارک و انجام مصاحبه ویزای شینگن است، اما ممکن است بر اثر نواقص پرونده و نیاز به درخواست مدارک پشتیبان، این زمان به بیش از 60 روز نیز افزایش پیدا کند.

با گذشت 30 روز کاری شما این امکان را دارید تا با مراجعه به وب سایت وی اف اس و کلیک بر روی این لینک حساب کاربری خود را چک کرده و از جواب ویزای لوکزامبورگ خود باخبر شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *