مهاجرت, ویزا

اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود

در حال حاضر این سوال ذهن خیلی از افراد را در سراسر دنیا به خود معطوف کرده که اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود، اینکه از طریق چه روش هایی امکان انجام این کار وجود دارد و اینکه این روند به طور خودکار بوده و یا باید توسط فرد پیگیری شود. البته سوالات مختلف و زیادی در رابطه با تبدیل اقامت موقت شینگن با اقامت دائم این کشور وجود دارد که قصد داریم در ادامه این مطلب به جزئیات آن بپردازیم.

پیش از هر چیز باید این موضوع را به طور مختصر به شما توضیح دهیم که معمولاً کسب موقعیت اقامت موقت شینگن منوط به دریافت یکی از انواع ویزای شینگن نظیر ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و یا ویزای کار این حوزه اروپایی می شود.

نکته ای که در رابطه با ویزای شینگن و اقامت موقت شینگن وجود دارد این است که مدت اعتبار ویزای شینگن در حالت پیش فرض بسیار کوتاه بوده و با حداکثر اعتبار 90 روزه در یک بازه 180 روزه صادر می شود.

یعنی ممکن است بنابر صلاحدید افسر پرونده، ویزای شینگن متقاضی به صورت سینگل، دابل و یا ویزای شینگن مولتی صادر شود، که دو تای اول دارای محدودیت ورود و خروج به اندازه یک و دو مرتبه به کشورهای حوزه شینگن است و نوع مالتی و یا چندبار ورود این ویزا به فرد اجازه می دهد تا به صورت نامحدود تا پایان اعتبار ویزا به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده و از آنها خارج شود. فقط نباید در یک بازه 6 ماهه، حداکثر اقامت متقاضی بیش از 90 روز باشد.

البته این مقدار حداکثر اعتبار تعیین شده ویزای کوتاه مدت شنگن بوده و ممکن است بنابر برنامه سفر متقاضی، ویزای شینگن فرد بین 7 تا 14 روز و یا کمتر از 1 ماه اعتبار داشته باشد.

اما نکته ای که در رابطه با اقامت موقت شینگن وجود دارد این است که ویزای توریستی و متداول شینگن از نوع ویزای تایپ C کوتاه مدت است که دارای اعتبار محدودی بوده و به جز موارد استثناء و ضروری مثل تصادف شدید، امکان تمدید آن در زمان اقامت در اروپا وجود ندارد.

این موضوع برای سایر انواع ویزای چند بار ورود شنگن نظیر ویزای تحصیلی و یا ویزای کار شینگن صدق نکرده و با اینکه به عنوان اقامت موقت شینگن محسوب می شوند، امکان تمدید و تبدیل آنها به وضعیت دائم اقامتی وجود دارد.

در واقع اغلب این ویزاها در ابتدا به صورت تایپ C و به صورت محدود برای فرد صادرمی شوند، اما با دریافت مجوز تحصیل و یا کار توسط متقاضی در کشور مقصد، امکان تمدید اعتبار و یا تبدیل این نوع از ویزاها به اقامت دائم وجود خواهد داشت. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید، قصد داریم تا موضوع تبدیل اقامت موقت شینگن به دائمی را از چند روش مختلف به شما توضیح دهیم.

اقامت از طریق تحصیل در حوزه شینگن

در حال حاضر یکی از انواع پرطرفدار اقامت موقت شینگن، اقامت از طریق تحصیل تمام وقت در موسسات آموزشی و دانشگاه های حوزه شینگن است. شما باید اول از همه برای اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود برای مثال دانشگاه های ایتالیا، آلمان و یا فرانسه اقدام کنید، سپس با تائید اولیه دانشگاه مورد نظر، برای ویزای تحصیلی شینگن درخواست دهید. این نوع از ویزای محبوب و پرطرفدار حوزه شنگن نیازمند موجودی حساب و تمکن مالی، مدارک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی و نداشتن شرط سنی و گپ تحصیلی است.

در صورتی که با درخواست ویزای تحصیلی فرد از سوی سفارت موافقت شود، یک ویزای شینگن کوتاه مدت تایپ C برای وی با حداکثر اعتبار 1 ساله صادر می شود که با ثبت نام در دانشگاه و ترم های تحصیلی، این نوع از ویزای شینگن قابل تمدید بوده و می توان آن را برای سالهای بعدی تحصیل در حوزه شینگن نیز تمدید کرد.

مثلاً اگر فردی برای تحصیل در مقطع 4 ساله کارشناسی دانشگاه های اروپا و حوزه شینگن درخواست داده باشد، می تواند با تحصیل در دانشگاه، برای 4 سال متوالی ویزای شنگن، مجوز تحصیل و مجوز کار دانشجویی خود را در هر یک از کشورهای عضو این حوزه از جمله اسپانیا، آلمان، سوئد و فرانسه تمدید نماید.

سپس در پایان دوره تحصیلی در دانشگاه و پیش از فارغ التحصیلی این امکان را دارد تا برای ویزای جستجوی کار اروپا درخواست داده و با فعالیت تمام وقت در بازار کار این کشور، برای یک سال دیگر در کشور اروپایی عضو حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

بدین شکل، دانشجوی بین المللی می تواند با گذشت 5 سال از حضور خود در کشور اروپایی و حوزه شنگن، مجوز تحصیل و بعد از آن مجوز قابل تمدید کار خود را به کارت اقامت دائمی شینگن تبدیل کند. دریافت کارت اقامت دائم شینگن مستلزم داشتن آشنایی با زبان بومی و فرهنگ کشور، سابقه کار، سابقه تحصیل و یا هر دو، اثبات داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی است و با حضور مستمر 5 ساله در کشور مقصد، فرد مجاز به تبدیل اقامت موقت شینگن به اقامت دائمی این کشور خواهد بود.

اقامت از طریق کار در حوزه شینگن

همانطور که در برنامه اعزام نیروی کار به اروپا به این موضوع پرداختیم، امکان دریافت ویزای شینگن با اجازه کار تمام وقت برای شهروندان خارجی وجود داشته و یکی از روش های در دسترس برای تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم است.

شرایط دریافت ویزای کار در کشورهای عضو حوزه شنگن از جمله لهستان، مجارستان، آلمان و یا اتریش، برای شهروندان خارجی غیر اروپایی سخت و پیچیده است. این بدین خاطر است که اولویت اول جذب بازار کار کشورهای اروپایی این حوزه با شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و شهروندان سایر کشورهای اتحادیه اروپا است و در صورتی که برای موقعیت کاری مورد نظر نیرویی پیدا نشود، کارفرما می تواند از میان نیروهای کار خارجی به دنبال فرد مورد نظر خود بگردد.

در واقع، اگر خواهان درخواست ویزای کار در حوزه شنگن باشید، باید تخصص شما به گونه ای باشد که شانس شما را برای پیدا کردن شغل تمام وقت و موجه در هر یک از کشورهای اروپا بالا ببرد. شما به عنوان یک متقاضی کار در حوزه شنگن، باید علاوه بر رقابت با نیروهای کار موجود در کشورهای اتحادیه اروپا، توجه یک کارفرمای اروپایی را جلب کنید و با دریافت دعوتنامه کاری، راه خود را برای انجام کار تمام وقت در بازار کار بین المللی اروپا هموار کنید.

به طور معمول ویزای کار کشورهای عضو حوزه شنگن به صورت ویزای شنگن تایپ D بلند مدت و با اعتبار یکساله صادر می شود که در صورت استمرار شرایط کاری فرد در اروپا و داشتن توان مالی کافی برای گذران زندگی، ویزای وی برای یک سال دیگر تمدید شده و فرد می تواند با استفاده از جاب آفر و پیشنهاد شغلی خود به اقامت در کشور مورد نظر ادامه داده و کار و زندگی نماید.

در صورتی که نیروی کار خارجی بتواند به صورت مستمر برای 5 سال در کشوری نظیر آلمان زندگی و کار قانونی کند، این امکان را دارد تا کارت PR اقامت موقت شینگن خود را به کارت اقامت دائم تبدیل نموده و از اخذ مجدد ویزای شینگن بی نیاز شود.

اگر تمایل دارید تا در مورد شرایط اخذ ویزای کاری و کار در کشورهای حوزه شنگن بیشتر بدانید، می توانید به مطلب بررسی شرایط کار در پرتغال مراجعه کرده و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما در نیلگام استفاده کنید.

اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در حوزه شینگن

اگر تمایل به این موضوع داشته باشید که از همان ابتدا شرایط دریافت اقامت دائم شینگن و به اصطلاح ویزای شینگن دائم را برای خود مهیا کنید، باید به سراغ انواع برنامه های سرمایه گذاری و خرید ملک در کشورهای اروپایی حوزه شنگن بروید.

استفاده از طرح های خرید ملک و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی حوزه شینگن دارای مراحل و زحمت کمتری بوده و با سرعت بیشتری فرد، همسر و اعضای خانواده زیر 18 سال وی را دارای اقامت اروپا می کند. اما در مقابل نیاز به موجودی و تمکن مالی نسبتاً زیادی داشته و در اغلب موارد اجازه کار به فرد در 2 تا 3 سال اول داده نمی شود.

برای درک بهتر این موضوع، بد نیست تا در ادامه چند طرح اقامتی معروف اروپایی را به شما معرفی کنیم:

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

چنانچه دارای موجودی کافی برای مهاجرت به اروپا و زندگی در این کشور به همراه خانواده هستید، می توانید اخذ اقامت یونان را به عنوان یکی از گزینه های در دسترس خود در نظر بگیرید.

اگر بخواهید از طریق تمکن مالی برای اقامت یونان اقدام کنید، نیاز به حداقل موجودی 25 هزار یورویی اولیه برای افتتاح حساب بانکی در این کشور دارید و باید این موضوع را اثبات کنید که می توانید طی 2 سال اول حضور خود در این کشور، به خوبی از پس هزینه های زندگی بدون نیاز به کار بر بیایید.

شما باید دارای درآمد خالص 40 هزار یورویی در هر سال باشید که این مقدار درآمد باید از منابعی نظیر حقوق بازنشستگی، سود سهام، اجاره ملک مسکونی و تجاری، سپرده بانکی و مواردی از این قبیل تامین شود.

در این روش مهاجرتی، ابتدا برای ویزای شینگن تایپ C فرد اقدام شده و فرد می تواند با دریافت ویزای شنگن و حضور در یونان، امور اداری، اقامتی و بانکی خود را پیگیری کند. سپس با تائید شرایط موجودی حساب بانکی و حداقل درآمد ارزی ثابت متقاضی از منابع خارج از یونان، برای فرد و افراد خانواده ویزای شینگن تایپ D و کارت اقامت یک ساله صادر می شود.

در صورت استمرار این وضعیت در مدت 5 سال، متقاضی می تواند اقامت موقت شینگن خود را به اقامت دائم این کشور تبدیل نماید.

ویزای طلایی یونان

اگر دارای بودجه بیشتری باشید و بخواهید سریع تر اقامت موقت شینگن را به اقامت دائم تبدیل کنید، می توانید با خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250 هزار یورو، کارت اقامت 5 ساله و قابل تمدید کشور یونان را دریافت کرده و علاوه بر آن، از درآمد ارزی اجاره ملک برخوردار شوید.

در این روش، ابتدا برای ویزای شینگن تایپ سی شنگن شما درخواست داده می شود، سپس با حضور در یونان و انجام امور اداری، بانکی و اقامتی و انتخاب ملک مورد نظر، برای دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی اقدام شده و با خرید ملک در یونان، ظرف مدت 2 تا 3 ماه کاری، ویزای شینگن تایپ D و کارت اقامت یونان برای فرد و اعضای خانواده صادر می شود.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که روش خرید ملک در یونان جزو بهترین طرح های موجود برای تبدیل اقامت موقت شینگن به اقامت دائم در کوتاه ترین زمان ممکن است و فرد می تواند با در دست داشتن کارت اقامت خود، بدون نیاز به ویزا به سایر 25 کشور این حوزه سفر کند.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که علاوه بر حداقل هزینه 250 هزار یورویی خرید ملک در این کشور، نیاز به پرداخت 10 درصد مالیات ملک و باقی گذاشتن 10 هزار یورو مانده حساب بانکی خواهید بود.

لازم به ذکر است که به استثنای ثبت شرکت در یونان و تجارت از این طریق، اجازه کار با خرید ملک در یونان و اثبات تمکن مالی به متقاضی داده نمی شود و انجام هرگونه کار تمام وقت دارای حقوق، مشمول جرایم سنگینی از جمله دیپورت خواهد شد.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

یکی از طرح های جذاب دریافت اقامت موقت شینگن و تبدیل سریع آن به اقامت دائم شنگن، اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه است. این طرح محبوب برخلاف سرمایه گذاری در اسپانیا با حداقل 500 هزار یورو و یا خرید ملک در یونان با حداقل 250 هزار یورو، تنها به حداقل 70 هزار یورو پول برای کسب اقامت فرانسه احتیاج دارد!

براساس قوانین وضع شده توسط دولت فرانسه، شما باید به عنوان یک شهروند و خریدار خارجی قوانین زیر را برای خرید ملک در کشور فرانسه رعایت کنید تا بتوانید کارت اقامت قابل تمدید شنگن را دریافت کرده و در مدت زمان کوتاهی آن را به اقامت دائم اروپا تبدیل کنید:

  • متراژ مورد نیاز برای سرپرست خانواده، حداقل 14 متر
  • متراژ مورد نیاز برای همسر و فرزندان زیر 18 سال، برای هر نفر حداقل 9 متر که با در نظر گرفتن یک خانواده 4 نفری، حداقل متراژ مورد نیاز خرید ملک در فرانسه 41 متر خواهد بود
  • داشتن حداقل درآمد ماهانه و تمکن مالی 1300 یورویی در ماه از منابعی نظیر حق بازنشستگی، اجاره ملک و یا سهام
  • حداقل ارزش خرید ملک انتخابی شما در فرانسه باید 70 هزار یورو باشد
  • امکان فروش ملک را پس از گذشت 3 سال دارید
  • امکان کسب درآمد ارزی از طریق اجاره ملک در فرانسه را دارید
  • می توانید با خرید ملک در فرانسه برای ثبت شرکت تجاری در این کشور اقدام کرده و به فعالیت تجاری بپردازید

در این طرح اقامتی اروپا ابتدا ویزای شینگن تایپ D یکساله برای خریدار ملک و اعضای خانواده وی صادر می شود، سپس با تمدید کارت اقامت برای 5 سال متوالی، امکان تبدیل اقامت موقت شینگن به اقامت دائم شینگن برای فرد وجود خواهد داشت.

با توجه به اینکه در این گونه طرح های سرمایه گذاری و خرید ملک در اروپا، مهارت و توانایی فرد در انجام کار، مدارک تحصیلی و یا مهارت زبان انگلیسی مطرح نیست و تنها به موجودی حساب بانکی و تمکن مالی فرد توجه می شود، سختی آنچنانی در دریافت کارت اقامت قابل تمدید و سپس دائمی شینگن وجود نداشته و به نسبت سایر روش های موجود از جمله ویزای کار، ویزای تحصیلی و یا ویزای استارت آپ، روند آسان تری برای تبدیل اقامت موقت شینگن به اقامت دائم وجود دارد.

شما می توانید در صورت تمایل با کارشناسان گروه شرکت های نیلگام تماس گرفته و از سایر طرح های اقامتی اروپا و حوزه شینگن از جمله اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مطلع شوید و با استفاده از مشاوره تخصصی، بهترین گزینه را برای مهاجرت به اروپا و تبدیل اقامت موقت شینگن به اقامت دائم انتخاب کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *