مهاجرت کاری, ویزا

روشهای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ویزای شینگن

صرف نظر از روشهای غیرمعقول و پرمخاطره مهاجرت غیرقانونی و یا اعلام پناهندگی به کشورهای حوزه شنگن، افراد زیادی کماکان در صدد این هستند تا از طریق اخذ جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند.

همانطور که در مطلب” آیا میتوان ویزای شینگن با اجازه کار دریافت کرد” به این موضوع پرداختیم، چیزی به نام ویزای کار شینگن وجود ندارد و شما می توانید تنها از طریق ویزای کار تایپ D شنگن به کار بلند مدت در یکی از کشورهای این حوزه بپردازید.

به بیانی دیگر، تنها یک کشور این حوزه نظیر آلمان ویزای نوع D شینگن را برای شما صادر می کند و بدین واسطه تنها به شما اجازه کار در این کشور را می دهد.(کار در سایر کشورهای حوزه شنگن مشمول دریافت مجوز و قوانین دیگر می شود)

بسیاری از افراد فکر می کنند که همچون شرایط کار در کانادا و مهاجرت کاری به این کشور می توانند برای اخذ جاب آفر و پیشنهاد شغلی ویزای شنگن اقدام کنند، اما واقعیت اینست که شرایط کار در هر یک از کشورهای حوزه شنگن متغیر بوده و دارای قوانین خاص خود است و هیچگونه شباهتی به مهاجرت کاری به کانادا ندارد.

در حالت کلی اگر به دلایل کاری نیازمند سفر به حوزه شنگن باشید و بازه زمانی مسافرت شما کمتر از 90 روز باشد، می توانید برای ویزای شینگن کوتاه مدت یا همان ویزای کاری درخواست دهید و از این طریق به تعهدات تجاری خود در این حوزه اروپایی رسیدگی کنید.

البته باید برای اپلای ویزای کاری شنگن این موضوع را اثبات کنید که کار دلیل اصلی سفر شما بوده و با مدت اعتبار ویزای شنگن کوتاه مدت مغایرتی ندارد. به بیانی دیگر، شما باید پیش از اتمام اعتبار ویزای شینگن خاک کشور میزبان را ترک کنید.اما اگر قرار است تعهدات کاری و تجاری شما بیش از 90 روز کاری طول بکشد، ملزم به درخواست ویزای بلند مدت تایپ D شنگن هستید.

آیا مدارک اضافه ای برای دریافت ویزای کاری کوتاه مدت شنگن وجود دارد؟

اگر به دلایل کاری نظیر ملاقات حضوری با سرمایه گذاران، تامین کنندگان، مشتریان بالقوه و یا نشان دادن قابلیت های شرکت، نیازمند دریافت ویزای مولتی شینگن هستید، به یک دعوت نامه ویزای شینگن نیاز خواهید داشت.دعوتنامه ای که ارتباط کاری و تجاری شما با کشور مقصد و کارهایی که قرار است در مدت زمان حضور خود در حوزه شنگن انجام دهید را نشان دهد.

بهتر است برای کامل تر شدن مدارک، یک برنامه سفر از فعالیت های کاری و تجاری را برای نشان دادن اهداف کاری به دعوت نامه پیوست کنید. اگر یک نیروی کار و یا به اصطلاح کارمند هستید، باید مدارکی را با تائید کارفرما مبنی بر فعالیت شما در آن شرکت و شرح جزئیات و وظایف کاری به مدارک سفر اضافه کنید. در همین زمینه پیشنهاد می کنیم نگاهی به مطلب مدارک لازم برای ویزای شینگن 2020 بیاندازید.

این جزئیات می تواند شامل موقعیت و سمت کاری، تاریخ استخدام، حقوق و دلیل سفر شما به حوزه شنگن برای رسیدگی به اهداف تجاری باشد. همچنین بهتر است گواهی مرخصی از کار را نیز به مدارک سفر خود اضافه کنید.اما اگر فردی خویش فرما هستید، باید یک کپی از مجوز کسب و کار، نامه تمکن مالی 6 ماه اخیر بانکی و گواهی مالیات بر درآمد خود را به عنوان مدارک سفر به سفارت ارائه دهید.

آیا دریافت ویزای کاری شینگن سخت است؟ 

به طور معمول شهروندان کشورهای غیر اروپایی نظیر ایران باید برای ویزای کار شینگن و ورود به این کشور درخواست دهند. هر یک از 26 کشور عضو این حوزه دارای شرایط کاری، مهاجرتی و قوانین متناسب با نیازهای خاص خود است.

از این رو نحوه دریافت ویزای کار در حوزه شنگن و یا مجوز کار در هر یک از کشورهای این حوزه کاملاً به مقررات مهاجرتی آن کشور بستگی دارد. البته شانس موفقیت شما در این امر ارتباط مستقیمی با تخصص و مهارت کاری و نیاز فعلی بازار کار کشور مورد نظر دارد.

در این میان ممکن است کارفرمای آینده شما در حوزه شنگن نیاز به دریافت مجوز کار و یا همان work permit از جانب شما از ارگان های مربوطه داشته باشد. از این رو بهتر است پیش از اقدام برای آماده سازی مدارک و درخواست ویزای شنگن از این موضوع مطمئن شوید که دارای شرایط لازم برای اپلای هستید و به خوبی از جزئیات ویزای کاری شینگن، پیشنهاد شغلی و قوانین کار در کشور مورد نظر خود اطلاع دارید.

در همین زمینه بررسی شرایط کار در پرتغال را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین در صورتی که هدف اصلی شما تحصیل در یکی از کشورهای حوزه شنگن است و می خواهید در کنار آن به کار دانشجویی مشغول شوید، خواندن مطالب کار دانشجویی در آلمان و کار دانشجویی همزمان با تحصیل در فرانسه را از دست ندهید.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری شینگن

همانطور که گفتیم پروسه و مدارک ویزا در هر یک از کشورهای حوزه شینگن متفاوت است، اما در حالت کلی مدارک ویزای کاری شنگن شامل موارد زیر می شود:

 •  فرم کامل و امضا شده درخواست ویزا
 •  دو قطعه عکس بیومتریک
 •  پاسپورت معتبر
 •  رزرو بلیط پرواز
 •  رزرو بلیط هتل
 •  بیمه مسافرتی بین المللی
 •  قرارداد کاری کشور مبدا
 •  مدارک تخصصی و فنی
 •  مدارک تحصیلی
 •  نامه تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن
 •  رزومه کاری
 •  برنامه سفر
 •  دعوت نامه کاری (در صورت وجود)
 •  پیشنهاد کاری ( در صورت وجود)
 •  مدرک زبان ( در صورت درخواست سفارت)

زمان درخواست ویزای کاری شنگن

پیشنهاد می کنیم که با توجه به حجم کاری کنسولگری و برنامه ریزی های خود از حداقل 2 تا 3 ماه قبل از زمان سفر برای پیگیری امور ویزا و وقت سفارت شینگن خود اقدام کنید؛ چون در اغلب موارد ارزیابی پرونده درخواست ویزای کاری کوتاه مدت شنگن حداقل 6 هفته و حداکثر 12 هفته زمان می برد.

اعتبار ویزای کار شینگن

اغلب ویزاهای کاری شنگن دارای اعتباری یکساله هستند، اما در بیشتر کشورهای این حوزه اروپایی به شما این اجازه داده می شود تا ویزای کاری خود را در صورت داشتن شرایط لازم تمدید کنید.برای این کار شما باید این موضوع را به اثبات برسانید که در حال فعالیت کاری هماهنگ با مدارک ارائه شده ویزا هستید و از دلایل موجهی برای تمدید مدت زمان اقامت خود در کشور مقصد برخوردارید.

هزینه درخواست ویزای کاری شنگن

هزینه اپلای این نوع از ویزای شینگن در هر یک از کشورها متغیر است که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

 •  هزینه ویزای کار در فرانسه 99 یورو است
 •  هزینه ویزای کار و اشتغال درآلمان 75 یورو است
 •  هزینه ویزای کار و اشتغال اسپانیا نیز 67 دلار است

کار از طریق European Blue Card

یکی از انواع ویزای کار در کشورهای اروپایی حوزه شنگن، کارت آبی اروپایی است که به دارنده آن اجازه کار و سفر را در 25 کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا می دهد. در این بین کشورهای انگلیس، ایرلند و دانمارک این کارت را به عنوان مجوز کار قبول ندارند.

این کارت دارای اعتبار ض تا 4 ساله بوده و قابل تمدید است و درخواست آن 140 یورو هزینه دارد. از این رو شما باید از 4 تا 6 ماه قبل از زمان سفر و از طریق سفارت و یا کنسولگری کشور مورد نظر خود برای درخواست آن اقدام نمایید.

چنانچه دارای سابقه سفر قوی، حداقل 5 سال تجربه و مهارت کار حرفه ای و یک پیشنهاد کاری معتبر با پرداخت حقوق 150 درصدی حداقل حقوق کشور خود برای یکسال هستید، می توانید برای این کارت ارزشمند اقدام کنید.

در عین حال، شما این امکان را دارید تا پس از گذشت 18 ماه از یک کشور دیگر اتحادیه اروپا برای یک Blue Card جدید اقدام نمایید. همچنین می توانید کارفرما و شغل خود را پس از گذشت 2 سال از حضور خود در کشور اروپایی عضو شنگن تغییر داده و اعضای خانواده خود را در خواست این کارت لحاظ کنید.

چنانچه به هر دلیلی کار خود در کشور اروپایی را از دست بدهید، 3 ماه فرصت دارید تا به دنبال شغل مناسب دیگری بروید. شما می توانید با در دست داشتن این کارت برای مدت 90 روز در یک بازه 6ماهه به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

با توجه به سختگیری زیاد کشورهای حوزه شنگن در مورد مهاجرت کاری شهروندان آسیایی و در اولویت قرار دادن متقاضیان بومی و اروپایی، بهتر است به خوبی در مورد کشور مورد نظر خود، شرایط و قوانین کار و دریافت ویزای شینگن تحقیق کرده و از بهترین روش برای نیل به هدف خود استفاده کنید. از این رو می توانید در صورت تمایل با کارشناسان ما در گروه شرکت های نیلگام تماس گرفته و از مشاوره تخصصی در این زمینه بهره مند شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *