مهاجرت

هزینه اقامت کانادا چقدر است

شاید شما هم همچون بسیاری از داوطلبان و متقاضیان مهاجرت به کانادا به فکر اقامت در این کشور پیشرفته و مهاجرپذیر افتاده اید، اگر چنین قصدی دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روند مهاجرت به کانادا و هزینه اقامت کانادا کسب کنید، با ما در این مطلب همراه باشید.

به طور کلی دارنده اقامت دائم کانادا فردی است که توانسته کارت اقامت PR را از اداره مهاجرت و شهروندی IRCC و از طریق یکی از روش های مهاجرتی این کشور بدست بیاورد. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که مقیم دائم کانادا شهروند این کشور محسوب نمی شود، اما از حقوق تقریباً مشابهی در این کشور برخوردار است.

مهاجرت به کانادا 2020

مراحل مهاجرتی اپلای کانادا شامل مراحل زیر می شود:

متقاضیان این امکان را دارند تا از طریق روش های مهاجرتی مختلف، کارت اقامت کانادا را کسب کنند. هر یک از برنامه های مهاجرت به کانادا دارای شرایط مختص به خود است که توسط اداره IRCC وضع شده و شما باید دارای شرایط لازم برای شرکت در هر یک از برنامه های زیر باشید:

باید به این موضوع توجه داشته باشید که متقاضیان دارای مجوز اقامت موقت نظیر ویزای تحصیلی کانادا (استادی پرمیت) و یا ویزای کاری کانادا (ورک پرمیت)، امکان اقدام برای اقامت دائم این کشور را دارند. از این رو فرد باید با توجه به شرایطش برای برنامه مهاجرتی مورد نظر خود در کانادا درخواست دهد.

در همین زمینه خواندن مطلب اقامت موقت کانادا بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود را به شما پیشنهاد می کنیم.

درخواست برای اقامت دائم کانادا

در وهله اول شما باید شرایط طرح مهاجرتی خود را مورد بررسی قرار دهید، از این رو باید برنامه مهاجرتی خود به کانادا را مشخص کرده و بر طبق آن شرایط و مدارک خود را برای مهاجرت و اقامت در کانادا آماده نمایید. اصلی ترین برنامه های مهاجرت و دریافت اقامت کانادا شامل موارد زیر می شود:

دریافت بسته درخواست مهاجرت

سپس در مرحله بعدی فرد باید بسته درخواست اقامت کانادا را از وب سایت IRCC دریافت کنید. برخی از برنامه های مهاجرتی نظیر اکسپرس اینتری و یا اسپانسرشیپ خانوادگی نیازمند دعوت نامه درخواست برای اپلای پی آر کانادا است.

زمانی که پکیج درخواست اقامت را دریافت می کنید، باید فرم های مورد نظر را پر کرده و تمامی مدارکی که توسط اداره IRCC درخواست شده را در پرونده خود پیوست کنید. برخی از درخواست ها نظیر اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ  دارای ضرب العجل و ددلاین محدودی هستند و به همین خاطر باید مدارک این نوع از پرونده ها در سریع ترین شکل ممکن آماده شود.

پرداخت هزینه های درخواست مهاجرت

هر یک از روندهای درخواست مهاجرت دارای هزینه هایی است که باید برای جلوگیری از ریجکت ویزای کانادا و یا تاخیر در بررسی و ارزیابی پرونده، از طریق ویزاکارت و مسترکارت پرداخت شود. این هزینه ها شامل موارد زیر می شود:

هزینه اقامت دائم در کانادا

بنابر جدیدترین اطلاعات خبرگزاری CICNews کانادا، هزینه های ارزیابی پرونده های کلاس اقتصادی کانادا 50 درصد افزایش داشته و به شرح زیر است:

 • متقاضیان برنامه های مهاجرتی خویش فرما، ویزای استارت آپ ، اقامت سرمایه گذاری کبک، کارآفرینی کبک و خویش فرمای کبک از مبلغ 1050 دلار به 1575 دلار کانادا افزایش قیمت داشته اند
 • هزینه درخواست های کلاس اقتصادی غیر تجاری کانادا از 550 به 825 دلار تغییر یافته است. این افزایش شامل برنامه های Caregivers نمی شود.
 • هزینه همسران در پرونده های کلاس اقتصادی کانادا از 550 به 825 دلار تغییر یافته است.
 • هزینه فرزندان وابسته در پرونده های کلاس اقتصادی کانادا از 150 به 225 دلار کانادا تغییر پیدا کرده است.
 • در این بین هزینه حق اقامت دائم نیز با دو درصد افزایش از 490 دلار به 500 دلار تغییر یافته است.

بنابر اطلاعات اداره مهاجرت و شهروندی IRCC کانادا، هزینه های درخواست اقامت کانادا از سال 2002 میلادی تغییر پیدا نکرده بود. اما امسال با این افزایش قیمتی همراه شد و قرار است مجددا در سال 2022 تغییر یابد.

شما می توانید با رجوع به مطلب بررسی هزینه مهاجرت به کانادا در حالت های مختلف، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و یا در صورت تمایل از مشاوره کارشناسان ما در نیلگام سفر در این زمینه برخوردار شوید.

ارسال پرونده به سفارت کانادا

پس از تکمیل درخواست PR و پیوست همه مدارک مرتبط با پرونده، شما باید آنها را از طریق ایمیل و حساب کاربری برای سازمان IRCC ارسال نمایید.

زمان رسیدگی به درخواست های اقامت کانادا چقدر است؟

زمان رسیدگی به درخواست های مهاجرت و اقامت کانادا یا همان زمان پاسخدهی سفارت کانادا بر حسب نوع پرونده شما متغیر بوده و ممکن است از بین 6 ماه تا 2 سال متغیر باشد، شما می توانید برای اطلاع از زمان تقریبی زمان بررسی و ارزیابی پرونده خود توسط سفارت کانادا به وبسایت Canada.ca مراجعه کنید و یا اینکه نگاهی به مطلب مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد بیاندازید.

مزایای اقامت دائم کانادا

در صورت موفقیت در مهاجرت و دریافت اقامت کانادا، مزایای زیر شامل حال شما می شود:

 • شما می توانید به راحتی به کار تمام وقت، تحصیل و زندگی در هر نقطه از کانادا بپردازید
 • قانون و دولت کانادا از شما حمایت می کند
 • می توانید پس از گذشت مدت زمانی معین و کسب شرایط لازم برای حق شهروندی و پاسپورت کانادا درخواست دهید
 • از مزایای دولتی و خدمات اجتماعی برابر با شهروندان کانادایی بهره مند خواهید شد

اما به عنوان یک مقیم دائم کانادا، شما باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • به تمامی قوانین فدرال، شهرداری و استانی کانادا احترام بگذارید و آنها را رعایت کنید
 • مالیات خود را پرداخت نمایید
 • هر 5 سال یکبار کارت PR خود را تمدید کنید
 • از این موضوع اطمینان کسب کنید که برای حداقل 2 سال( به مدت 730 روز) در هر بازه 5 ساله در کانادا زندگی کرده و حضور داشته باشید. در برخی موارد، ممکن است زمان سپری شده در خارج از کانادا نیز برای شما محاسبه شود
 • از این موضوع مطمئن شوید که کارت PR در تمام اوقات همراه شماست. اگر سفر کنید و کارت پی آر خود را جا بگذارید و یا تاریخ انقضای آن تمام شود، می توانید  برای مدرک PR travel درخواست دهید.

بد نیست بدانید که فرد دارای کارت PR و اقامت دائم کانادا امکان انجام کارهای زیر را ندارد:

 • شرکت در رای گیری
 • کار در دفتر و کارهای اداری دولتی
 • ورود به مشاغل دارای امنیت بالا در کانادا

در چه مواردی اقامت کانادا از بین می رود؟

تنها در صورت بروز موارد زیر، اقامت دائم کانادا از شما سلب خواهد شد:

 • به دلایلی دستور خروج از کشور removal order برای شما صادر شود.
 • داوطلبانه از موقعیت اقامت کانادا صرف نظر کنید
 • حق شهروندی کانادا را دریافت کنید
 • در درخواست تجدید نظر و یا استعلام PRTD برای اقامت کانادا قرار داشته باشید

آیا در صورت رد درخواست اقامت کانادا، هزینه حق اقامت دائم کانادا به متقاضی برگشت داده می شود؟

اگر از درخواست خود صرف نظر کنید و یا مورد ریجکت سفارت کانادا قرار بگیرید هزینه RPRF به شما مسترد خواهد شد.

آیا با دریافت اقامت کانادا می توان از این کشور خارج شد؟

بله شما می توانید به دفعات از کانادا خارج و یا به آن وارد شوید، اما باید این موضوع را بخاطر داشته باشید که برای حفظ موقعیت اقامت دائم کانادا ملزم هستید تا برای حداقل 2 سال در یک بازه 5 ساله در این کشور حضور داشته و زندگی کنید. اما این دو سال اگر به صورت پیوسته نباشد هم مشکلی پیش نمیاید و از نظر دولت کانادا قابل پذیرش است.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *