مهاجرت کاری, ویزا

چطور ویزای کار شینگن بگیریم

اگر مایل هستید تا با مهاجرت کاری به اروپا و اخذ ویزای کار شینگن، کار بلند مدت و کسب درآمد ارزی در برترین کشورهای اروپایی را تجربه کنید و به دنبال شرایط ایده آل کاری و زندگی برای خود و خانواده هستید، در ادامه همراه ما باشید.

همانطور که پیش از این در مطلب ویزای کار اروپا و صفر تا صد دریافت آن به این موضوع اشاره کردیم، شهروندان ایرانی در صورتی که قصد حضور بلند مدت در اروپا و حوزه شینگن را داشته باشند، ملزم به دریافت ویزای کار شینگن از سفارت و کنسولگری کشور مورد نظر هستند. اما برای پیش از پرداختن به جزئیات ویزای کار شینگن، بد نیست تا توضیحی کلی در مورد ماهیت ویزای شینگن و تفاوت آن با ویزای کار شینگن بدهیم.

ویزای شینگن یعنی چه

در حال حاضر 26 کشور مطرح و معتبر اروپا از جمله فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و سوئد طی قرارداد و توافق نامه ای به نام شینگن، این اجازه را به شهروندان، افراد دارای کارت اقامت دائم و موقت و دارندگان ویزای شینگن معتبر می دهند تا به صورت آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد، به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

از این رو چنانچه شما برای مثال موفق به دریافت ویزای مولتی شینگن شوید، می توانید تا پایان اعتبار برچسب ویزای خود، به چندین کشور این حوزه سفر کرده و در انتها به کشور مبدا برگردید. در حال حاضر متداول ترین نوع ویزای شینگن، ویزای تایپ C و یا کوتاه مدت اروپا است که برای اهداف تجاری، بازدید از اقوام و دوستان، شرکت در یک رویداد و یا گردشگری صادر می شود و عموماً دارای اعتباری حداکثر 30 روزه است.

البته ممکن است بنابر تراول هیستوری و سابقه سفر متقاضی، ویزای شینگن کوتاه مدت با اعتبار حداکثر 90 روزه  برای فرد صادر گردد. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که این نوع از ویزای اروپا، تنها برای اهداف قید شده در بالا و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت، شرکت در نمایشگاه تجاری و موارد این چنینی بوده و به شما اجازه انجام کار تمام وقت، حضور بلند مدت در حوزه شینگن و کسب درآمد ارزی را نمی دهد.

از این رو، اگر قصد مهاجرت کاری و حضور طولانی مدت در حوزه اروپا و شینگن را دارید، باید برای نوع دیگری از ویزا یعنی ویزای کار شینگن و یا همان ویزای کار اروپا اقدام کنید.

چگونه ویزای کار شینگن بگیرم؟

بنابر قوانین کار و دولتی کشورهای اروپایی حوزه شینگن، اولویت استخدام و جذب نیرو در بازار کار هر یک از کشورهای این حوزه با شهروندان بومی، افراد دارای کارت اقامت و یا شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا است.

پس شاید این سوال برای شما پیش بیاید که یک شهروند خارجی غیر اروپایی اگر بخواهد برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار شینگن اقدام کند، چه کاری باید انجام دهد؟

روال کار به این صورت است که یک موقعیت کاری اول برای حداقل 30 روز برای اولویت های اولیه جذب نیرو در داخل کشور مورد نظر و کشورهای اروپایی اطراف آگهی می شود، در صورتی که هیچ نیرویی برای موقعیت کاری در دسترس وجود نداشته باشد، اداره کار به کارفرمای اروپایی این امکان را می دهد تا نیروی کار خارجی غیراروپایی نظیر ایرانی جذب کند.

از این رو کارفرما می تواند با بررسی رزومه و سوابق کاری ارسالی توسط نیروی کار ایرانی و یا یک شرکت واسط، آن را به خوبی ارزیابی کرده و در صورت واجد شرایط بودن فرد، یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ویزای شینگن کاری وی صادر کند.

پس تا به اینجای کار متوجه این موضوع شدید که به استثنای برخی از تخصص ها و مهارت های بسیار خاص و نادر، که دعوتنامه کاری و پیشنهاد کار به طور خودکار از جانب شرکت های معتبر و یا کارفرماهای کاری برای متقاضی ایرانی صادر می شود، شما باید به اولویت های اولیه جذب نیروی کار خارجی در اروپا و حوزه شینگن توجه کرده و برای پیگیری روند مهاجرت کاری خود، از یک جاب آفر معتبر اروپایی برخوردار باشید.

در همین زمینه بد نیست تا نگاهی به مطلب “ آیا میتوان ویزای شینگن با اجازه کار دریافت کرد” بیاندازید.

زمانی که موفق به دریافت جاب آفر حوزه شینگن می شوید، باید برای رزرو وقت سفارت شینگن اقدام کرده و با حضور در مرکز سفارت، درخواست ویزای کار شینگن خود را به همراه مدارک لازم برای ویزای شینگن زیر ارائه دهید:

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای شنگن
 • دو قطعه عکس بیومتریک 3 ماهه اخیر
 • اصل و کپی پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو هتل و یا محل اسکان معتبر
 • بیمه درمانی معتبر و بین المللی با حداقل پوشش 30 هزار یورویی در سراسر حوزه شینگن و اتحادیه اروپا
 • جاب آفر معتبر اروپایی حوزه شینگن
 • تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن (3 ماهه اخیر)
 • ترجمه رزومه و سوابق کاری قبلی متقاضی
 • ترجمه مدارک هویتی، مالی و ملکی متقاضی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و گواهی های مهارتی فرد
 • رسید پرداخت هزینه ویزای شینگن و هزینه کارگزاری وی اف اس گلوبال
 • مدرک زبان (درصورت درخواست سفارت)
 • ترجمه رسمی گواهی ازدواج ( درصورت وجود)
 • ترجمه رسمی سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • ترجمه رسمی توصیه نامه کارفرمای قبلی (در صورت درخواست سفارت)
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار

در نهایت، با ارائه درخواست ویزای کار شینگن و ثبت اثر انگشت و عکس بیومتریک، باید بنابر شرایط سفارت، بین 1 تا 3 ماه کاری منتظر باشید تا جواب ویزای شنگن از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

برنامه اعزام نیروی کار چک

در حال حاضر برنامه اعزام نیروی کار به اروپا یکی از بهترین گزینه های موجود برای مهاجرت کاری به جمهوری چک و حوزه شینگن است.

روال کار همان طور که به این موضوع اشاره کردیم با اخذ جاب آفر و جلب رضایت کارفرمای اروپایی شروع می شود و در نهایت با رزرو وقت سفارت چک، ارسال مدارک و دریافت ویزای چک، امکان حضور در جمهوری چک، اخذ مجوز کار و انجام کار قانونی و زندگی در این کشور برای شما فراهم خواهد شد.

با توجه به وجود پیچیدگی ها و جزئیات فراوان در روند ارسال مدارک و سوابق کاری به شرکت و کارفرمای اروپایی و پیگیری امور درخواست ویزای شینگن تایپ D، پیشنهاد می کنیم که از خدمات تخصصی گروه شرکت های نیلگام در این زمینه بهره مند شوید.

عموماً ویزای کار شینگن و مجوز کار شما در این کشور با اعتبار یکساله بوده و در صورت رضایت کارفرما و تمدید قرارداد کاری، کارت اقامت و مجوز ورک پرمیت شما برای یکسال دیگر تمدید خواهد شد.

بنابر تجربه گروه شرکت های نیلگام در رابطه با اعزام نیروی واجد شرایط به جمهوری چک، روند ارسال مدارک کاری و هویتی متقاضی به کارفرما، ارزیابی پرونده و ارسال جاب آفر و درخواست ویزای کار شینگن از سفارت این کشور، حداقل 6 ماه کاری زمان می برد.

مشاغل مورد نیاز و اعلام شده در برنامه اعزام نیروی کار به جمهوری چک شامل امور و خدمات نظافت، مشاغل ساختمانی و بسته بندی می شود. حقوق در نظر گرفته شده برای نیروی کار خارجی به طور میانگین بین 900 تا 1200 یورو در ماه است و هزینه اسکان نیرو در کشور جمهوری چک به عهده کارفرما خواهد بود.

دریافت مجوز کار و کارت اقامت شینگن به معنی این است که شما می توانید تا پایان اعتبار یکساله کارت خود، به طور آزادانه و بدون نیاز به دریافت مجدد ویزای شینگن، به سایر کشورهای معتبر این حوزه از جمله آلمان، سوئد و سوئیس سفر کنید.

اگر این سوال نیز ذهن شما را مشغول کرده که “اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود“، باید به شما بگوییم که شما می توانید با تمدید قرارداد کاری در جمهوری چک، کارت اقامت خود را نیز در این کشور تمدید کرده و پس از گذشت 5 سال حضور مستمر و قانونی در کشور چک، برای کارت اقامت دائم شنگن درخواست دهید.

از این رو اگر تمایل به مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار شینگن را دارید، می توانید با پرداخت هزینه 2200 یورویی در 3 مرحله زیر، با گروه شرکت های نیلگام قرارداد بسته و پروسه مهاجرت خود و اعضای خانواده به جمهوری چک را پیگیری نمایید:

در قسط اول برنامه اعزام نیروی کار به اروپا، 500 یورو در زمان عقد قرارداد از شما دریافت می شود، سپس پروسه ترجمه، آماده سازی و ارسال مدارک و سوابق کاری شما به کارفرمای اروپا توسط کارشناسان ما پیگیری شده و به عنوان قسط دوم، مبلغ 500 یورو در هنگام اخذ جاب آفر از کارفرمای اروپایی از متقاضی دریافت می شود.

در مرحله آخر، قسط سوم به مبلغ 1200 یورو، پیش از شروع پروسه اخذ ویزای کار شینگن از سفارت و کارگزاری جمهوری چک در تهران، از متقاضی اخذ می شود.

به طور کلی مدارک اصلی و مورد نیاز برای شرکت در این طرح مهاجرت کاری به قاره اروپا و حوزه شینگن شامل موارد زیر می شود:

 • آزمایش مدیکال
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی (حداقل مدرک کاردانی)
 • ترجمه سوابق و رزومه کاری متقاضی از جمله قرارداد کاری، گواهی های مهارتی، توصیه نامه کارفرمای قبلی و غیره
 • ترجمه سوابق بیمه متقاضی
 • اصل و کپی پاسپورت

لازم به ذکر است که متقاضیان شرکت در برنامه اعزام نیروی کار به اروپا باید در مصاحبه اولیه کارشناسان نیلگام شرکت کنند و در صورت داشتن شرایط لازم برای مهاجرت کاری به اروپا، نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند.

به طور معمول، داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس مزیت محسوب شده و اولویت انتخاب متقاضیان واجد شرایط مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار شینگن در گروه شرکت های نیلگام محسوب می شود.

برنامه اعزام نیروی کار به لهستان

یکی دیگر از روش های در دسترس و جذاب مهاجرت کاری به اروپا و اخذ ویزای کار شینگن، برنامه اعزام نیروی کار به لهستان است. این کشور نیز جزو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن بوده و مهاجرت کاری بلند مدت به آن نیازمند اخذ جاب آفر و ویزای کار شینگن خواهد بود.

از این رو زمانی که یک کارفرمای لهستانی قصد ارائه دعوت نامه کاری و یا جاب آفر را به نیروی کار خارجی دارد، نخست باید مراحل زیر چک شود:

 • بررسی و ارزیابی وضعیت بازار کار داخلی و نیروی کار بومی توسط اداره کار
 • آگهی موقعیت شغلی برای حداقل 30 تا 60 روز کاری در کشور لهستان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • در صورت نبود نیروی کار مورد نظر از شهروندان بومی، افراد دارای کارت اقامت و یا نیروی کار اروپایی، اجازه صدور جاب آفر از سمت کارفرما به نیروی کار خارجی غیر اروپایی (ایرانی) صادر می شود

در صورتی که فرد موفق به دریافت جاب آفر اروپایی شود، می تواند برای رزرو وقت سفارت  اقدام کرده و برای ویزای کار شینگن درخواست دهد. این ویزا از نوع ویزای شینگن تایپ D ملی و بلند مدت است و حداقل با اعتبار یکساله برای متقاضی صادر می شود.

با دریافت جاب آفر و ویزای کار اروپا، فرد می تواند به کشور لهستان سفر کرده و مجوز کار قانونی و اقامت یکساله موقت و قابل تمدید خود در این کشور را دریافت کند.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که نمی توان بدون جاب آفر برای ویزای کار شینگن درخواست داد و وجود هر دو مدرک برای حضور در کشور لهستان و دریافت مجوز کار و اقامت این کشور الزامی است.

در حال حاضر برنامه اعزام نیروی کار خارجی به لهستان برای شغل خیاطی بوده و حقوق اختصاص یافته برای این شغل، بین 700 تا 1300 یورو در ماه است. این در حالی است که هزینه اسکان نیروی کار خارجی به عهده کارفرمای لهستانی است.

شما این امکان را دارید تا در صورت داشتن مهارت در این حرفه کاری به گروه شرکت های نیلگام مراجعه کرده و از خدمات ویزای کار شینگن این موسسه مهاجرتی برخوردار شوید. به طور معمول، از متقاضی مصاحبه اولیه گرفته می شود، در صورتی که فرد دارای شرایط کلی و مهارت و گواهی لازم برای فعالیت در کشور لهستان باشد، امکان عقد قرارداد با گروه شرکت های نیلگام را خواهد داشت.

شما می توانید در صورت تمایل برای شرکت در برنامه اعزام نیروی کار به لهستان، در 3 مرحله مبلغ 2700 یورو را به گروه شرکت های نیلگام پرداخته کرده و درمدت زمان نسبتاً کوتاهی، جاب آفر، مجوز کار و ویزای کار شینگن را دریافت نمایید.

از این رو شما باید در پرداختی اول، مبلغ 700 یورو به هنگام عقد قرارداد با گروه شرکت های نیلگام پرداخت کنید، سپس رزومه و مدارک هویتی و سوابق کاری شما برای کارفرمای لهستانی ارسال می شود، با بررسی و ارزیابی پرونده کاری توسط کارفرمای اروپایی و موافقت با صدور جاب آفر، نوبت به پرداخت قسط دوم به مبلغ 800 یورو می رسد.

در نهایت با دریافت جاب آفر اروپایی، اقدامات لازم برای اخذ ویزای کار اروپا از سوی گروه شرکت های نیلگام برای شما انجام می شود و پیش از اخذ ویزای کار شینگن، هزینه نهایی 1200 یورویی از شما دریافت خواهد شد.

بنابر آخرین آمار بدست آمده از هزینه زندگی نیروی کار خارجی در کشور لهستان، به طور میانگین هزینه زندگی در این کشور بین 250 تا 500 یورو در ماه است که با احتساب نبود نیاز به پرداخت هزینه مسکن در هنگام کار در این کشور، پس انداز خوب و آینده داری را نصیب متقاضی کار در این کشور می کند.

به طور تقریبی قوانین دولتی کشور لهستان با جمهوری چک یکسان بوده و شما می توانید با تمدید کارت اقامت شینگن برای مدت 5 سال، نسبت به اخذ کارت اقامت دائم شنگن اقدام کنید. در صورتی که 5 سال از زمان دریافت کارت اقامت دائم شما در کشور لهستان بگذرد و به خوبی با زبان و فرهنگ این کشور آشنا شده باشید، امکان درخواست حق شهروندی و پاسپورت ارزشمند لهستان برای شما وجود خواهد داشت.

البته در صورتی که در طول کار موقت خود در کشور لهستان، با یک شهروند این کشور ازدواج کنید، روند درخواست کارت اقامت دائم شما کوتاه تر شده و به 2 سال تقلیل پیدا می کند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در برنامه اعزام نیروی کار به لهستان شامل موارد زیر می شود:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • ترجمه رسمی مدرک معتبر مهارت خیاطی
 • ارائه رزومه و سوابق کاری متقاضی
 • سوابق بیمه مرتبط با حوزه کاری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه

اگر شما هم تمایل دارید تا مهاجرت کاری به اروپا را تجربه کرده و با اخذ ویزای کار شینگن و کسب درآمد ارزی، تغییر مهمی در روند زندگی خود ایجاد کنید، می توانید با کارشناسان ما در گروه شرکت های نیلگام تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره اعزام نیروی کار، شرایط خود را پیگیری کنید.

به طور معمول، مدارک و سوابق کاری شما توسط کارشناسان نیلگام بررسی شده و ضمن مصاحبه حضوری و یا اینترنتی، اطلاعات مورد نیاز در مورد طرح اعزام نیرو به شما داده می شود.

در صورتی که از جانب کارشناسان نیلگام دارای شرایط لازم برای اخذ جاب آفر و ویزای کار اروپا شناخته شوید، هماهنگی‌های لازم با شما برای عقد قرارداد و پیگیری های بعدی انجام می شود. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که اولویت انتخاب متقاضیان اعزام نیروی کار به اروپا با افرادی است که دارای مدرک زبان آیلتس و مهارت زبان انگلیسی هستند.

برنامه های مهاجرت کاری گروه شرکت های نیلگام تنها محدود به قاره اروپا نبوده و شامل مشاغل تخصصی و اعزام نیروی کار و اخذ اقامت دائم کانادا توسط برنامه محبوب اسکیل ورکر فدرال کانادا نیز می شود، تنها کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در نیلگام تماس گرفته و در اسرع وقت از مشاوره تخصصی در مورد مهاجرت کاری برخوردار شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *