مهاجرت

زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

می‌خواهیم این طور تصور کنیم که شما از میان گزینه‌های بسیار متعدد مهاجرتی، انتخاب‌های خود را تنها به دو کشور انگلستان و کانادا محدود کرده و بر سر این دو راهی مانده‌اید که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا و برای اخذ ویزا و مهاجرت کدامیک اقدام کنید.

حقیقتاً جواب دادن به این سوال که زندگی در انگلیس بهتر است یا کانادا کار ساده‌ای نبوده و نمی‌توان در چند عبارت و جمله کوتاه پاسخ سر راستی به آن داد. چون شرایط شما به عنوان یک ایرانی متقاضی مهاجرت به خارج از کشور، در این موضوع بسیار مهم و تعیین کننده بوده و همه تصمیمات حول محور سبک زندگی، فاکتورها و اولویت‌های مهم زندگی و شرایط مهاجرتی شما می‌چرخد، اینکه این طور فکر کنید که مثلاً به بهانه ادامه تحصیل، مهاجرت به کانادا را تست کرده و اگر خوشتان نیامد، بعد از آن به سراغ اخذ ویزای انگلیس و نقل مکان به این کشور بروید، کاری دور از ذهن و البته کمی غیرمنطقی است.

البته اگر سری به وب سایت مشهور تبادل نظر و پاسخ به چنین سوالاتی یعنی quora بزنید، می‌بینید که افراد زیادی در دنیا دارای چنین سوال و مشکل مشابهی هستند و می‌خواهند پیش از اپلای و اقدام جدی برای مهاجرت موقتی و یا دائمی، این موضوع را بفهمند که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا و بر پایه اطلاعاتی که دریافت کرده‌اند، تصمیم نهایی خود را بگیرند.

ولی از جنبه یک ایرانی باید این حقیقت را پذیرا باشید که آماده سازی شرایط اخذ ویزا و مهاجرت به انگلستان و یا اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور پهناور، خیلی سخت‌تر از یک شهروند آمریکایی، اروپایی و یا استرالیایی است و چالش‌های زیادی را برای شما به همراه دارد.

برای همین نمی‌توانید بی‌گدار به آب بزنید و باید در مورد این تصمیم مهم که زندگی در کشور انگلستان بهتر است یا کانادا، به یک نتیجه و جواب واحد برسید. مگر اینکه شرایط شما به گونه‌ای باشد که بتوانید به صورت آزمایشی و بنابر موقعیت فعلی زندگی، در هر دو کشور حضور داشته و در یک بازه زمانی مشخص، شرایط زندگی در انگلیس و کانادا را در دو کفه ترازو قرار داده و آنها را سبک و سنگین کنید، تا بفهمید که کدامیک کشور مناسب‌تری برای شما و اعضای خانواده‌تان خواهد بود.

یعنی اگر فرض کنیم که یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا هستید و موفق شده‌اید تا برای یک تا دو ترم تحصیلی، مجوز انتقالی به یک دانشگاه انگلیسی را بگیرید، امکان تصمیم‌گیری راحت‌تر برای شما وجود دارد؛ در حالت دیگر ممکن است دارای یک دوست و یا اقوام نزدیک در انگلیس یا کانادا باشید که برای شما دعوت نامه‌ای ارسال کند و منجر به حضور موقتی و توریستی شما شود، در این حالت، شما می‌توانید به شکل واقعی و حقیقی و از نزدیک با شرایط زندگی در انگلیس یا کانادا آشنا شده و با تحقیق در مورد کشور دیگر، تصمیم نهایی خود را برای این موضوع بگیرید که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

اگر دارای حلقه ارتباطی در هر یک از این کشورها باشید، به احتمال زیاد، میل شما به مهاجرت به آن کشور خواهد بود؛ همچنین اغلب افراد دوست دارند خود این موضوع را از نزدیک تجربه کرده و با چند بار سفر توریستی و کوتاه‌مدت، در مورد این انتخاب تصمیم‌گیری کنند. ولی ما فرض را بر این می‌گیریم که شما دارای هیچ مزیت و اولویت اولیه نبوده و قادر به تجربه فیزیکی شرایط زندگی در هر یک از این دو کشور نیستید، برای همین تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا در ادامه به برخی از نکات مهم حضور و زندگی در این دو کشور پیشرفته اشاره کرده و بفهمیم که واقعاً زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

در یک نگاه، خیلی از افراد اطلاعات سطحی و اولیه‌ای از هر دو کشور دارند و وقتی حرف از تفاوت دو کشور انگلیس یا کانادا می‌شود، به گفتن این موضوع بسنده می‌کنند که کانادا یک کشور وسیع، سرد و برفی است و انگلیس را هم با لهجه خاص انگلیسی، قدرت مثال زدنی و ادامه دار ملکه انگلیس، مکان‌های نمادین و معروفی مثل پل برج لندن و هوای بارانی و ابری‌اش یاد می‌کنند؛ ولی برای فهمیدن اینکه زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا به اطلاعاتی دقیق‌تر و فراتر از این حد نیاز خواهید داشت.

در واقع، خواه ناخواه باید در مورد معایب و مزایای زندگی در انگلستان و یا کانادا تحقیق کرده و تا حد ممکن اطلاعات‌تان را در این زمینه بالا ببرید(به دنبال دوستان و آشنایان ساکن در این کشورها باشید و از آنها سوالات مهم و مورد نظر خود را بپرسید، پیج‌های اینستاگرامی و یوتیوبی شهروندان ایرانی ساکن در انگلستان و یا کانادا را که اطلاعات مفیدی از زندگی و شرایط هماهنگی با زندگی در این دو کشور می‌دهند فالو کرده و تا حد امکان به ارزیابی نکات گفته شده و موقعیت فعلی خود بپردازید)، در کنار این موارد، خواندن مطالب مقایسه‌ای نظیر همین” زندگی در کشور انگلستان بهتر است یا کانادا “در منابع فارسی و انگلیسی نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

همیشه به این نکته توجه ویژه‌ای کنید که مهاجرت و زندگی در کشوری کاملاً متفاوت مثل انگلیس یا کانادا تنها به فاکتورهایی نظیر هزینه زندگی، سختی و یا آسانی شرایط اخذ ویزا و مهاجرت و پیدا کردن کار بستگی نداشته و برای ایجاد حس خوب زندگی در کشوری جدید و غریب، خیلی از موارد و نکات دیگر مثل آب و هوا، شرایط حمل و نقل، فرهنگ و صمیمت مردم و … تاثیر زیادی دارند.

پس باید به تفاوت‌ها و شباهت‌های هر دو کشور دقت کرده، آنرا با شرایط فعلی زندگی در ایران مقایسه کنید و در نهایت به یک جمع‌بندی کلی برسید.

آب و هوا

هر دو کشور انگلستان و کانادا کشورهای چهار فصل هستند و آب و هوای انگلیس در طول سال به مراتب گرم‌تر از کشور کانادا است. به گونه‌ای که به سختی بارش برف در انگلستان اتفاق می‌افتد و اغلب شاهد هوای بارانی و ابری خواهید بود.

اما در مورد کانادا این موضوع کاملاً متفاوت است، یعنی روزهای سرد آن بیشتر از روزهای گرم بوده و در فصول سرد، احتمال رسیدن دما به منفی 30 یا 40 و بارش برف شدید نیز وجود دارد.البته در فصل بهار و تابستان درجه دما به 30 درجه نیز خواهد رسید، ولی در کل، شرایط آب و هوای انگلیس مطلوب‌تر و قابل پذیرش‌تر از کانادا بوده و امکان هماهنگی سریع‌تری در آن وجود دارد.

باید به این نکته نیز توجه کنید که کانادا دومین کشور پهناور دنیاست و نمی‌توان این طور گفت که تمای استان‌ها و قلمروهای این کشور دارای درجه سردی و گرمی یکسان هستند. از این رو، مطمئناً شرایط آب و هوای کبک کانادا در طول سال با ویکتوریا و یا تورنتو یکی نبوده و باید تحقیق بیشتری در این زمینه انجام شود. ولی در کل کانادا سردتر از خیلی از کشورهای دنیا خصوصاً انگلستان است. اما باز هم نمی‌توان تنها به این فاکتور بسنده کرد و گفت که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

جنبه فرهنگی

از جنبه فرهنگی، هر دوی این کشورها چندفرهنگی و اصطلاحاً multiculturalism است، اما از نگاه خیلی از افراد و تجارب ذکر شده در منابع مختلف اینترنتی، کانادا کشوری چندفرهنگی‌تر بوده و از تنوع ملیتی بسیار بیشتری برخوردار است.

این بدین خاطر است که طرح‌های مهاجرتی کشور کانادا دارای تنوع بیشتری بوده و دولت این کشور رویکرد بهتری در مورد پذیرش مهاجران جدید و نیروهای بالقوه برای تقویت اقتصاد و اجتماع در کانادا دارد. این موضوع موجب راحتی و تطابق سریع‌تر شما شده و به نفع شما خواهد بود.

شرایط سفر

شرایط سفر و حمل و نقل داخلی در کشور کانادا در مقایسه با انگلیس گران‌تر است، یعنی در بعضی مواقع سفر به کشور و قاره‌ای دیگر برای شما آسان‌تر و کم هزینه‌تر از سفرها و جا به جایی بین شهرها و استان‌های داخلی کشور کانادا خواهد بود!

موضوع قابل توجه دیگر این است که تمام استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا دارای سیستم حمل و نقل یکپارچه و جامع نیستند و به همین خاطر استفاده از خودروی شخصی متداول‎‌ترین روش حمل و نقل در این کشور محسوب می‌شود.

اما در نقطه مقابل، انگلیس دارای یکی از بهترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی و شهری در دنیا است و گزینه‌های در دسترس شما از قطار و وسایل نقلیه جاده‌ای گرفته تا هوایی، بسیار متنوع و مقرون به صرفه‌تر است.

برای مثال، در بسیاری از اوقات، سفر از انگلیس به یک کشور اروپایی کمتر از 100 پوند برای شما هزینه دارد، اما شما باید برای یک پرواز دو ساعته از هلیفکس به تورنتو چیزی در حدود 350 دلار یا بیشتر هزینه کنید.

اگر حمل و نقل راحت‌تر و کم هزینه‌تر برای شما اهمیت بیشتری داشته باشد، زندگی در انگلیس شرایط بهتری از کانادا برای شما دارد. ولی چنانچه سفر با خودروی شخصی برای شما مناسب بوده و جامع نبودن سیستم حمل و نقل عمومی در تمام شهرها و استان‌های کانادا چندان برای شما مهم نیست، می‌توانید به زندگی در کانادا نیز فکر کنید.

شرایط مهاجرت

در ادامه این بحث که آیا زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ باید بگوییم که در مقایسه با کانادا و طرح‌های بسیار متنوع مهاجرتی (تحصیلی، کاری، تجاری، استارت آپ، سرمایه گذاری، اسپانسرشیپ خانوادگی وغیره) کشور انگلیس در زمینه روش‌های مهاجرتی در دسترس چندان سخاوتمند نبوده و شرایط سخت‌تری را برای اپلای و اقدام مهاجران در نظر گرفته است.

برای مثال، اگر به عنوان یک دانشجو قدم به کشور کانادا گذاشته باشید، این امکان را دارید تا پیش از فارغ التحصیلی برای مجوز کار تمام وقت PGWP با حداکثر 3 سال اعتبار درخواست داده و بعد از آن، با مجموع زمان تحصیل و کار در کشور کانادا، برای طرح کلاس و تجربه کانادایی و اقامت ارزشمند این کشور اقدام کنید.

یعنی این امکان را دارید تا بعد از گذراندن یک سال استخدام تمام وقت در بازار کار کشور کانادا، برای کارت اقامت PR کانادا اقدام کنید و بعد از حضور قانونی 1095 روزه در این کشور، حتی به سمت دریافت حق شهروندی و پاسپورت کانادا خیز برداشته و به یک شهروند دو تابعیتی با آزادی سفر فوق‌العاده بالا و مزایای متعدد بدل شوید.

اما در نقطه مقابل، اگر دانشجوی در حال تحصیل در مقطع ارشد در انگلیس باشید، نهایتاً می‌توانید برای یک مجوز کار دو ساله postgraduate درخواست دهید، اما این مجوز برای حضور قانونی و دائمی شما در این کشور کافی نبوده و به شرایط Leave to Remain in the UK منتهی نمی‌شود، برای همین، می‌توان این طور نتیجه گرفت که شرایط مهاجرت به کانادا از انگلیس بهتر بوده و از انعطاف بالاتری برخوردار است.

هزینه زندگی

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت Canada buzz، هزینه زندگی در کشور کانادا در حدود 8.7 درصد کمتر از انگلیس است. اما اگر بخواهید در مورد فاکتورهای مختلف هزینه‌‌بردار مثل خورد و خوراک، لباس و یا سفر این موضوع را ارزیابی کنید، کانادا گران‌تر از کشور انگلیس است.

یعنی بنابر آمار، هزینه خورد و خوراک در کانادا در حدود 34.7 درصد گران‌تر از انگلستان است. این در حالی است که هزینه حمل و نقل در انگلستان که شامل انواع مترو و یا اتوبوس می‌شود، گران‌تر از کانادا است. در انگلیس مسیرهای رفت و آمد زیر زمینی و معمولی به مناطق مختلف تقسیم بندی شده‌اند و برای مثال، برای رفت و آمد از منطقه و محله kent به surry در طول هفته نیاز به پرداخت 150 پوند خواهید داشت که مبلغ نسبتاً زیادی است.

اما اگر برای مثال بخواهید از بلیط ماهانه اتوبوس در جاهایی مثل هلیفکس و یا نوا اسکوشیا کانادا استفاده کنید، هزینه تقریبی شما معادل 82.50 دلار خواهد بود.

در بعضی مواقع این موضوع کاملاً برعکس است، مثلاً هزینه ماهانه موبایل در کانادا چیزی در حدود 50 تا 55 دلار است، اما بسته‌های ماهانه تماس و مکالمه به همراه تخفیف و هدایای رایگان در کشور انگلستان چیزی در حدود 10 تا 20 پوند برای شما هزینه خواهد داشت!

موضوع هزینه زندگی در هر دو کشور کانادا و انگلیس دارای جزئیات بسیار زیادی است که خود یک مطلب جدا طلب می‌کند و نمی‌شود در اینجا به نکات مختلف آن پرداخت، از این رو بد نیست که به مقایسه هزینه‌های زندگی کانادا و ایران پرداخته و همین کار را برای انگلیس انجام دهید و در نهایت به این فکر کنید که بنابر مقدار درآمد احتمالی ماهانه و سالانه در خارج از کشور، زندگی برای شما تا چه اندازه راحت و یا سخت خواهد بود.

مالیات

اگر تا به اینجای کار هنوز قادر به تصمیم‌گیری برای سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ نشده‌اید، بهتر است کشور انگلستان را بیشتر بشناسید و به طور همزمان در مورد شرایط مهاجرت و زندگی در کانادا تحقیق کنید تا بتوانید به یک جمع‌بندی کلی برسید.

طبق آمار وب سایت unravelwithtolu، قیمت‌ محصولات در کشور انگلیس نهایی بوده و مالیات در آن اعمال شده است. مقدار مالیات که با نام ارزش افزوده VAT شناخته می‌شود در حدود 20 درصد بوده و هر قیمتی که در انگلیس می‌بینید قیمت‌های بعد از محاسبه این مالیات است.

اما با حضور در کانادا متوجه این موضوع می‌شوید که قیمت‌های محصولات نهایی نیست و براساس استانی که در آن قرار دارید، ملزم به پذیرش انواع مالیات از جمله مالیات محصولات و خدمات GST، مالیات فروش استانی PST و مالیات بر فروش هماهنگ HST هستید. نکته جالب توجه این است که در کشور کانادا مالیات فدرالی واستانی از هم دیگر جدا بوده و هر استان دارای نرخ مالیاتی متفاوتی نسبت به دیگری است.

از این رو، شرایط مالیاتی در انگلیس بهتر بوده و موجب سردرگمی شما نمی‌شود، به بیانی دیگر، زمانی که قصد خرید محصولی را در کانادا دارید، باید به فکر هزینه‌های مضاعف مالیات در کانادا نیز باشید.

خرید آنلاین و انعام

در اغلب موارد، در انگلیس از شما انتظار انعام دادن وجود ندارد. اما در کانادا این موضوع برعکس بوده و کمی زمان می‌برد تا بفهمید چگونه در جاهای مختلف مثل رستوران، سفارش آنلاین غذا و گرفتن یک تاکسی انعام داده و به درستی آن را محاسبه کنید. بنابر آمار، مقدار مناسب پرداخت انعام در این کشور ده درصد از هزینه فاکتور و صورت حساب است.

در این مورد شرایط زندگی در انگلیس برای بسیاری از افراد بهتر از کشور کانادا است.

از جنبه خرید آنلاین، شرایط انگلیس بهتر از کانادا است. چون در کانادا اگر مراقب محل ارسال کالا نباشید، ممکن است به راحتی نیاز به پرداخت هزینه‌های ورودی مضاعف پیدا کنید و از لحاظ دسترسی نیز ممکن است زمان بیشتری برای تحویل در کانادا در مقایسه با شهرهای مختلف انگلیس وجود داشته باشد.

نکته قابل توجه برای بسیاری از طرفداران خرید آنلاین خصوصاً خانم‌ها این است که در بیشتر وب‌سایت‌های اینترنتی انگلیسی import duties وجود نداشته و تنوع ودسترسی بیشتری در خرید آنلاین برای شما وجود دارد.

بیمه درمانی

یکی از فاکتورهای بسیار مهم تصمیم گیری در مورد اینکه زندگی در انگلیس بهتر است یا کانادا به شرایط بیمه درمانی و خدمات پزشکی در دو کشور بر می‌گردد.

هر دو کشور کانادا و انگلیس دارای بیمه درمانی جامع و بسیار با کیفیتی هستند. در حال حاضر بیمه درمانی ملی انگلیس با نام NHS شناخته می‌شود و مختص افراد مقیم و شهروندان این کشور است. در حالت پیش فرض انگلیس، مراقبت های اولیه پزشکان عمومی (GPs) و مشاوره پرستار برای همه افراد رایگان است.

اما مراقبت‌های ثانویه دولتی انگلیس تنها برای افراد مقیم و شهروند و یا شهروندان خارجی دارای مجوز indefinite leave to remain رایگان است .

برای سایر خدمات درمانی، مهاجرانی که برای ویزای 6 ماهه و یا بیشتر درخواست داده‌اند(فرقی نمی‌کند که دارای بیمه درمانی خصوصی هستند یا خیر)، باید هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی مهاجرت را به عنوان بخشی از درخواست ویزا یا مهاجرت خود بپردازند (این موضوع شامل ویزاهای توریستی نمی‌شود). این هزینه برای دانشجویان، متقاضیان زیر 18 سال و طرح‌های ویزای Youth Mobility برابر با 470 پوند و  برای سایر طرح‌های مهاجرتی معادل 624 پوند است.

در کانادا بیمه درمانی دولتی برای افراد دارای اقامت دائم و شهروندان کانادایی در دسترس بوده و خدمات اولیه و ثانویه درمانی را پوشش می‌دهد. البته از آنجایی که حداقل 3 ماه صدور این بیمه از زمان ورود زمان می‌برد، شما نیاز به دریافت بیمه خصوصی از زمان مهاجرت به این کشور دارید.

اما در عین حال، بیمه درمانی دولتی کانادا شامل هزینه‌های اضافی health surcharge payments نمی‌شود. ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر دوی این بیمه‌ها خدمات مختلفی مثل دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، عینک طبی، فیزیوتراپی، خدمات آمبولانس و داروهای تجویزی را شامل نمی‌شوند.

البته این مورد در هر استان کانادایی متفاوت بوده و مقدار پوشش درمانی و دارویی در تمام کانادا یکسان نیست.

چنانچه به صورت دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در کانادا باشید، ملزم به پرداخت هزینه جداگانه‌ای برای بیمه دانشجویی هستید که چیزی در حدود 1500 دلار در سال است، اما این الزام معمولاً برای دانشگاه‌های انگلیسی وجود ندارد.

در حالت کلی فاکتور بیمه درمانی هر دو کشور با کیفیت بوده و نمی‌تواند در تصمیم گیری اینکه زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا چندان تاثیرگذار باشد.

سیستم آموزشی

اگر کمی در مورد آمار رنکینگ دانشگاه‌های برتر دنیا تحقیق کنید متوجه این موضوع می‌شوید که هر دو کشور دارای سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی بوده و مکان مناسبی برای ادامه تحصیل و ثبت‌نام شما یا فرزندانتان محسوب می‌شوند. اما طبق آمار، کشور کانادا دارای سیستم آموزشی جامع‌تر و برتری بوده و شرایط بهتری را برای تحصیل ارائه می‌دهد.

اگر بخواهید از جنبه هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی این کشورها به این موضوع نگاه کنید، شهریه تحصیل در کانادا مناسب‌تر از انگلیس است و در هر دو کشور، در صورتی که دارای اقامت دائم یا حق شهروندی باشید، شرایط تحصیل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان برای فرزندانتان رایگان خواهد بود. ولی شاید دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که درصد افراد تحصیل کرده در کشور کانادا 56.71 و در کشور انگلستان 45.74 است که شاید عامل موثری در تصمیم‌گیری شما باشد.

همچنین لازم به ذکر است که امکان دریافت کمک هزینه و بورسیه در هر دوی این کشورها وجود داشته و از جنبه شرایط اقامت بعد از تحصیل، کانادا دارای گزینه‌های مناسب‌تر و معقول‌تری است.

فرصت‌های کاری

این موضوع کاملاً به تخصص و مهارت شما بستگی دارد، ولی در حالت کلی پیدا کردن شغل مناسب در هر دو کشور سخت است. در کشور انگلستان اغلب کارفرماها تمایلی به اسپانسر شدن مهاجران برای اقامت بیشتر و کار در انگلیس ندارند. اما در مقابل، کشور کانادا از این لحاظ مهاجرپذیر بوده و سیستم‌هایی را برای استخدام نیروهای واجد شرایط ایجاد کرده است.

برای مثال، در استان نوااسکوشیا برخی از کسب و کارها بودجه و کمک هزینه برای استخدام فارغ‌التحصیلان اخیر این استان دریافت می‌کنند که تشویقی برای جذب نیروهای کار جوان و کم تجربه و نگهداری آنها در کشور کانادا و استان مورد نظر باشد.

طبق آخرین آمار ماه فوریه 2022 کانادا، نرخ بیکاری در این کشور معادل 7.5 و نرخ بیکاری در انگلیس معادل 4.8 بوده است. ولی اگر از یک موسسه آموزشی کانادایی فارغ التحصیل شده باشید و یا از طریق یک طرح کاری مثل اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر به این کشور مهاجرت کرده باشید، شرایط استخدام و کاری خوبی برای شما در هر یک از استانهای این کشور وجود دارد.

در حقیقت، باید از این زاویه به موضوع نگاه کنید که به دلیل وسعت بالا، تنوع صنایع مختلف و جمعیت کم کشور کانادا، نیروی کافی برای بسیاری از مشاغل در این کشور وجود نداشته و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان واجد شرایط برای مهاجرت کاری به کانادا قدم می‌گذارند، از این رو، می‌توان این طور گفت که امکان جذب نیرو و فرصت‌های کاری برای مهاجران خارجی در کانادا بیشتر از انگلستان بوده و یک مزیت محسوب می‌شود.

برهمین اساس، چنانچه موقعیت شغلی و فرصت کاری برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، جواب سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا برای شما روشن خواهد بود.

با توجه به وجود طرح‌های متنوع مهاجرتی در هر دو کشور، توصیه می‌کنیم که پیش از تصمیم گیری نهایی، از مشاوره، ارزیابی و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و با اندوخته و اطمینان بیشتری در این مسیر حرکت کنید.

کیفیت زندگی

از جنبه‌های مختلف و مهم زندگی از جمله سیستم آموزش عمومی و دولتی، امنیت اجتماعی، ثبات اقتصادی و سیاسی، نرخ جرم و جنایت، طبیعت، فرصت‌های شغلی، میزان درآمد، بیمه خدمات درمانی و شرایط پیشرفت و تطابق سریع در کشور جدید، کانادا به مراتب از انگلیس بهتر بوده و گزینه اول مهاجرت محسوب می‌شود.

این در حالی است که به دلیل وجود تعداد بیشتر مهاجران در کانادا، صمیمیت بیشتری در این کشور وجود داشته و مسائل نژادپرستی و نابرابری نژادی و جنسیتی کمتر در این کشور در مقایسه با انگلستان دیده می‎‌شود.

خانه‌های و خیابان‌های کانادایی از خانه‌های انگلیسی بزرگتر بوده، طبیعت کانادا بسیار عظیم و دیدنی و کیفیت هوا مثال زدنی است و شرایط مناسب‌تری برای زندگی مهاجران وجود دارد.

نتیجه گیری

در یک نتیجه گیری کلی باید بگوییم که هر دوی این کشورها دارای مزایا و معایب مختلفی هستند و بنابر سبک زندگی و سلیقه هر فرد، جواب سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا کاملاً متفاوت خواهد بود.

اما از لحاظ آماری، جوانان تمایل بیشتری به زندگی در انگلیس داشته و مهاجرت و زندگی در این کشور را لذت بخش‌تر میدانند، این در حالی است که فاکتورهای ثبات و پیشرفت در زندگی برای مهاجران در کشور کانادا بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

باز هم این نکته را یادآوری می‌کنیم که انتخاب مقصد مهاجرتی تنها وابسته به یکسری مطالب اینترنتی و خواندن معایب و مزایا نبوده و نیازمند تحقیق عمقی و پرس و جو از افراد قابل اعتماد و دارای شباهت اخلاقی و سبک زندگی با شماست.

بنابراین، می‌توان این طور گفت که در بسیاری از موارد و فاکتورها زندگی در کانادا بهتر از انگلستان است، ولی باز هم باید بگوییم که این یک موضوع صد در صدی نبوده و مطابق با فاکتورها و معیارهای مورد نظر شما، ممکن است این آمار کاملاً متفاوت باشد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *