تحصیلی

فواید تحصیل در کانادا

آماده‌شدن برای آینده می‌تواند به‌طور هم‌زمان ترسناک و در عین حال هیجان‌انگیز باشد. در زندگی همه ما گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد که می‌توان با برگزیدن آن‌ها افق‌های زندگی را روشن‌تر کرده و تجارب جدیدی را لمس کرد، یکی از این گزینه‌های در دسترس، ادامه تحصیل در کانادا است. این روزها افراد زیادی از سراسر دنیا کانادا را به عنوان برترین مقصد تحصیل و زندگی برای خود و یا افراد خانواده بر می‌گزینند؛ اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چه عواملی موجب انتخاب کانادا در راس تمامی مقاصد تحصیلی و مهاجرتی در دنیا می‌شود.

زندگی در محیطی چندزبانه و چندفرهنگی

کانادا کشوری چندزبانه است و به همین خاطر تحصیل در این کشور، فرصتی استثنایی برای گسترش مهارت‌های زبانی و تقویت چشم‌اندازهای پیش رو برای تصاحب یک شغل جذاب در بازار کار این کشور است. دوره‌های زبان فرانسوی و انگلیسی بخش مهم و جدانشدنی سیستم آموزشی کانادا بوده و در عین حال موجب غنی‌سازی فرهنگ و زندگی اجتماعی در کشور کانادا می‌گردد. بر همین اساس، شهرهای بزرگی نظیر تورنتو، ونکوور و مونترال با برخورداری از شهروندان و مهاجران ملل مختلف، فرهنگ و زبان متفاوت و جاذبه‌هایی هم‌چون سواحل، موزه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید متعدد، تجربه جدیدی از زندگی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

سیستم آموزش و پرورش جهانی و برتر دنیا

کالج‌های دولتی و خصوصی و دانشگاه‌های کانادا، موسسات آموزشی عالی هستند که در سراسر دنیا دارای اعتبار بالایی بوده و شناخته شده هستند. همچنین سیستم آموزشی و آموزش و پرورش کانادا مشوق اصلی تحصیل و مطالعه چندرشته‌ای و یا به اصطلاح cross-disciplinary بوده و همواره در پی گسترش مهارت‌های انتقال‌پذیر نظیر تفکر خلاق، کارگروهی و ارتباطات اجتماعی است و برای تحقق این مهم از جدیدترین فناوری‌ها و رسانه دیجیتال بهره می‌برد.

بنابر گزارش وب‌سایت معتبر times، بیش از ۵ دانشگاه کشور کانادا در لیست ۱۰۰دانشگاه برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند و همین امر به سادگی سطح و کیفیت بالای موسسات آموزشی این کشور را نشان می‌دهد. همچنین بنابر آمار هرساله بیش از ۲۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند و کشور کانادا طی چندین سال متمادی در مقام نخست کشورهای پیشرفته‌ای قرار گرفته که بالاترین میزان بودجه را در بخش آموزش و تحقیق کشور داشته است.

امکان کسب تجربه کاری با ارزش و پوشش برخی از هزینه‌ها

به عنوان یک دانشجوی تمام‌وقت در کانادا شما این امکان را دارید تا به‌صورت نیمه‌وقت در طول هفته کار کنید. کار دانشجویی در کانادا شامل هر دو نوع داخل دانشگاه On-campus و یا خارج از دانشگاه Off-campus می‌شود و دانشجو مجاز است تا برای حداکثر ۲۰ ساعت در هفته به کار در خلال تحصیل پرداخته و از این طریق بخشی از هزینه‌های تحصیل خود در دانشگاه‌های این کشور را پوشش دهد. همچنین دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند تا با در دست داشتن مجوز study permit در تعطیلات زمستان و تابستان به صورت تمام‌وقت برای حداکثر ۳۰ساعت در هفته به کار در کانادا مشغول شوند.

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا

به محض تمام شدن تحصیل در دانشگاه و فارغ‌التحصیلی از هر یک از مقاطع دانشگاهی در کانادا، شما این امکان را خواهید داشت تا برای دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی و یا به اصطلاح PGWP در کانادا اقدام کنید. با در دست داشتن این مجوز شما امکان فعالیت تمام‌وقت در بازارکار فعال کشور کانادا را برای حداکثر ۳سال دارید. در عین حال شما می‌توانید علاوه بر کسب درآمد، با ایجاد سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی و حضور بیش از ۵ سال در خاک کشور کانادا، برای اقامت دائم این کشور و یا همان PR اقدام نمایید.

 امکان همراهی خانواده با دانشجوی بین‌المللی

یکی از فواید و مزایای مهم تحصیل در کانادا، امکان همراهی والدین و یا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دانشجو از طریق ویزای همراه تحصیلی در کانادا است. علاوه بر این موضوع، والدین و یا همسر دانشجو می‌توانند در خلال تحصیل وی با دریافت مجوز کار آزاد open work permit به فعالیت در بازار کار این کشور بپردازند. همچنین چنانچه دانشجوی بین‌المللی دانشگاه‌های کانادا دارای یک یا چند فرزند زیر۱۸ سال باشد، این امکان برای وی وجود دارد تا به صورت رایگان فرزندان خود را بدون نیاز به دریافت مجوز تحصیل مجزا در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان این کشور ثبت‌نام نماید.

در صورتی که دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا قصد دریافت مجوز PGWP و فعالیت در بازارکار این کشور را داشته باشد، ادامه شرایط مذکور برای خانواده وی نیز ممکن خواهد بود.

کیفیت بالای زندگی در کانادا

بنابر گزارش سازمان QS World، سه شهر کانادایی تورنتو، مونترال و ونکوور در لیست ۵۰ شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفته‌اند. رتبه‌بندی و رنکینگ جهانی این سه شهر معروف کانادایی براساس فاکتورهایی نظیر مقرون به صرفه بودن، تنوع قومی و ملیتی دانشجویان و نوع درک و برخورد کارفرمایان در مقابل فارغ‌التحصیلان در بازار کار کانادا بوده است. البته بنابر آمار و رتبه‌بندی سازمان ملل، کشور کانادا یکی از ۳ کشور برتر دنیا برای زندگی نام گرفته و مکانی است که در آن مهاجران و دانشجویان بین‌المللی از امنیت و آزادی بی‌سابقه‌ای برخوردار هستند.

بر همین اساس، با در نظر گرفتن مواردی نظیر کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی ( شهریه، حمل و نقل، اجاره خانه و غیره) در مقایسه با کشورهایی هم‌چون فرانسه، انگلیس و آمریکا و وجود امنیت، ثبات و احترام برای حقوق فردی و تمام افراد جامعه، می‌توان گفت که زندگی در کانادا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

امکان تجربه غنی فرهنگی

کشور کانادا با برخورداری از تنوع جمعیتی بسیار بالای خود، مناظر فرهنگی غنی و پر جنب و جوشی را در طول سال خلق می‌کند. تجاربی که در هر استان و منطقه از کانادا متفاوت بوده و شرکت در آنها می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی و مهاجران کشورهای مختلف هیجان‌انگیز باشد.

لذت بردن از اصوات گوش‌نواز فستیوال بین‌المللی موسیقی جاز مونترال: جشنواره‌ای متفاوت برای عاشقان موسیقی که هرساله ۳۰۰۰ هنرمند را از ۳۰ کشور دنیا دورهم جمع می‌کند. از این رو، بیش از ۲میلیون نفر از جوانان و علاقه‌مندان به خیابان‌های شهر آمده و از اجرای چیزی در حدود ۱۰۰۰ کنسرت این جشنواره لذت می‌برند.

برای حضور در مراسم سوارکاری معروف کلگری Stampede کفش‌ها کابویی بپوشید: مراسم Calgary Stampede یکی از بزرگترین مراسم سوارکاری در فضای باز است که هرساله بیش از ۱میلیون نفر بازدیدکننده را به سمت خود جذب می‌کند. در خلال تنها چند هفته، شهر کلگری با شهروندانی با لباس کابویی، ساختمان‌هایی با تزئینات وسترن و امکانات باربیکیو و سرو صبحانه پن‌کیک، به یک جشن بزرگ تبدیل می‌شود.

در یک مسابقه هاکی شرکت کنید: ورزش هاکی برای کانادایی‌ها هم‌چون ورزش فوتبال برای اروپایی‌ها اهمیت دارد. هاکی چیزی فراتر از یک ورزش ملی است و مثل مذهب برای خیلی از شهروندان کانادا مقدس است. کشور کانادا دارای تیم‌های هاکی متنوعی از قبیل مونترال، تورنتو، ونکوور، ادمونتون،کلگری،وینی‌پگ و اتاوا است. برای اینکه بتوانید به‌خوبی هیجان این ورزش محبوب کانادایی را لمس کنید، تنها کافیست تا در ماه می(اردیبهشت) به تماشای نزدیک یکی از این مسابقات بنشینید.

از وعده غذایی پوتین poutine لذت ببرید: ترکیب فوق‌العاده‌ای از سیب زمینی سرخ‌کرده، گوشت gravy و تکه‌های پنیر، وعده غذایی مورد علاقه شهروندان کانادا و گردشگران است. حتی در برخی از شهرهای کانادا هرساله هفته‌ای به نام Poutine Week وجود دارد.

از رویداد جذاب و خوشمزه sugar shack بازدید کنید: از اواسط مارچ (اسفند) تا اواسط آپریل(فروردین) فصل sugaring-off در استان کبک است، زمانی که شیره درخت افرا برای تبدیل شدن به شربت افرا و سایر محصولات قندی برداشت می‌شود. فقط کافیست در این بازه زمانی به بازدید رویداد دیدنی sugar shack بروید و طعم غذاهای مختلف را چشیده و به رقص وشادی بپردازید.

نرخ بیکاری بسیار پایین در کانادا

دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل در این کشور از چشم‌اندازهای کاری بسیار قوی در بازارکار کانادا برخوردار هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا دارای بیش از ۵۰۰۰ قرارداد همکاری مشترک جهانی بوده و در عین حال تمرکز ویژه‌ای بر مقوله تحقیقات کاربردی و صنعت‌محور دارند. از این رو، هیچ جای تعجبی نیست که بیش از ۹۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا در کمتر از ۶ ماه از فارغ‌التحصیلی، در یک موقعیت کاری مناسب استخدام می‌شوند.

آموزش، اولویت اول دولت کانادا است

اخیرا سازمان استراتژی بین‌المللی آموزش در کانادا به طور رسمی اعلام کرده که قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ تعداد دانشجویان بین‌المللی تمام‌وقت خود را به عدد ۴۵۰٫۰۰۰ نفر برساند. وزارت آموزش و پرورش کانادا جذب دانشجویان بین‌المللی و تقویت هر چه بیشتر بخش آموزش کانادا را در دستور کار خود قرار داده و قصد دارد تا با ایجاد فرصت‌های بیشتر استخدام و کار دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی و اعطای اقامت دائم به این دسته از افراد، نیروی تحصیل‌کرده ارزشمند خارجی و بین‌المللی را در خاک کشور خود حفظ کند.

زیبایی‌های طبیعی تمام‌ناشدنی و بی‌نظیر کانادا

دومین کشور پهناور دنیا یعنی کانادا آنچنان وسیع و گسترده است که ۱۴برابر کشور فرانسه وسعت دارد! شما می‌توانید در خلال تحصیل در کانادا از مناظر و زیبایی‌های طبیعی بدیع این کشور چهارفصل لذت ببرید و در زمستان پربرف و سخت کانادا به ورزش اسکی و اسکیت روی برف و یخ پرداخته و مهارت‌های ورزش‌های زمستانی خود را ارتقا دهید. شما همچنین می‌توانید در تعطیلات و اوقات فراغت خود از مکان‌های دیدنی نظیر سواحل استثنایی جزیره پرینس ادوارد، شهر ویکتوریای ونکوور، آب‌دره ساگونای و Percé Rock of the Gaspé معروف در کبک، صخره‌های کوهستانی و دریاچه لوئیس آلبرتا، دریاچه نیاگارا در انتاریو، پارک ملی جاسپر آلبرتا و کوهستان ویسلر بریتیش‌کلمبیا دیدن کرده و زندگی در قلب طبیعت بکر کانادا را تجربه کنید.

مشاوره ادامه تحصیل در کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

بی‌دلیل نیست که کشور مهاجرپذیر و چندزبانه کانادا با فرهنگ‌های مختلف، امنیت و آزادی مثال‌زدنی، فرصت‌های بی‌شمار تحصیلی و کاری، استانداردهای بالای آموزشی و زندگی و بسیاری از مزایای دیگر همچنان در راس مقاصد تحصیلی و مهاجرتی دنیا قرار گرفته و بهترین گزینه برای زندگی، تحصیل، کار و تفریح در دنیا محسوب می‌شود. گروه شرکت‌های نیلگام (ایران-آنکارای سابق) با بیش از ۱۰سال سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا همواره آماده ارائه مشاوره رایگان، خدمات تخصصی مهاجرتی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *