تحصیلی, مهاجرت

بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان سال 2021

تحصیل در رشته پزشکی رویای بسیاری از مردم جهان است و در این میان علاقه به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های پزشکی، در سراسر جهان چالشی پایان‌ناپذیر برای علاقمندان  به این رشته تلقی می شود. بررسی رزومه‌های کاری فارغ‌التحصیلان و یافتن اسامی نام آشنایی چون «هاروارد» و «آکسفورد» افتخاری است که به راحتی نصیب هر کارفرمایی نمی‌شود و شاید همین امر سبب شده که دریافت مدرک تحصیلی در چنین دانشگاه‌هایی با چالش های فراوانی همراه باشد.

اگر شما نیز در فهرست علاقمندان به رشته پزشکی هستید یا به دنبال بهترین دانشگاه های پزشکی برای فرزندان خود می گردید، در این نوشتار با آخرین آمار بدست آمده از بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان آشنا خواهید شد و می توانید با درنظر گرفتن سوابق تحصیلی، دانش زبان و شرایط سنی وگپ تحصیلی در یکی از این دانشگاه‌ها ثبت نام کرده و به رویای خود جامه عمل بپوشانید.

خود شما بهتر می‌دانید که اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان کار آسانی نیست، اما در صورت برخورداری از سابقه تحصیلی بسیار خوب، دانش زبان و برآمدن از پس هزینه‌های احتمالی که به تمکن مالی و موجودی حساب شما بر می گردد، قادر خواهید بود که شانس خود را امتحان کنید.

در ادامه پس از بررسی بهترین دانشگاه‌های پزشکی در جهان به سراغ بهترین دانشگاه‌ها به تفکیک کشورهای مختلف مثل برترین دانشگاه های کانادا، برترین دانشگاه های آلمان، برترین دانشگاه های ترکیه و … می‌رویم. پس همراه ما باشید.

دانشگاه‌ های برتر پزشکی جهان

همان‌طور که در ادامه ملاحظه خواهید کرد، بنابر آخرین آمار وب سایت معتبر رنکینگ تایمز THE، ده دانشگاه برتر پزشکی جهان در سال 2021 از میان کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و سوئد هستند:

دانشگاه آکسفورد

رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد، از قدیم به بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شده و اکنون نیز همین روند ادامه دارد و اکنون نیز آکسفورد، رتبه دوم بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرده. همچون بسیاری از کشورهای دیگر، آموزش‌ها در سال های نخست بیشتر به صورت تئوری بوده و دانشجویان در بخش بالینی وارد مراحل بیمارستانی می‌شوند. دوره‌های بالینی مرتبط با دانشگاه آکسفورد عمدتا در بیمارستان John Dadcliffe برگزار می‌شود.

سالانه در حدود ۱۵۰ دانشجو به دوره‌های پزشکی راه پیدا می‌کنند و ۳۰ ورودی دیگر این دانشگاه نیز به کسانیکه اختصاص داده می‌شود که دوره های ۴ ساله را در یکی از زمینه‌های پزشکی برگزیده اند. دانشگاه آکسفورد دو کتابخانه اختصاصی برای مطالعات پزشکی و بالینی دارد که در یکی تمرکز اصلی کتاب‌ها بر دروس پیش بالینی و در دیگری بر مراقبت‌های بهداشتی است.

دانشگاه هاروارد: برترین دانشگاه پزشکی جهان

همانطور که در مطلب لیست دانشگاه های آمریکایی با نمره های آزمون GRE به این موضوع پرداختیم، همیشه در لیست بهترین دانشگاه های جهان در زمینه های مختلف تحصیلی، نام دانشگاه های بسیار با کیفیت آمریکا همواره در صدر قرار دارد.

دانشگاه هاروارد به عنوان برترین دانشگاه پزشکی فعلی جهان در سال ۱۷۸۲ میلادی تاسیس شد و لقب سومین مدرسه پزشکی را از حیث قدمت به خود اختصاص داده که امسال نیز عنوان بهترین دانشگاه‌های پزشکی را از آن خود کرده است.  اعضای هیات علمی دانشگاه هاروارد در دیگر بخش‌های این دانشگاه نیز تدریس می‌کنند و از جمله سایر فعالیت‌های آنها انجام وظایف‌شان در کلینیک‌های وابسته به دانشگاه است.

چهار بیمارستان اصلی این دانشگاه در اطراف شهر بوستون قرار گرفته‌اند. دانشگاه هاروارد سالانه ۳۰ متقاضی را پذیرش می‌کند که کار اصلی آنها انجام تحقیق و پژوهش در زمینه‌های پزشکی است و همین امر سبب شده تا هر سال در فهرست بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان قرار داشته باشد.

دانشگاه کمبریج

سالانه و در مجموع حدود ۲۶۰ نفر به رشته‌های پزشکی دانشگاه کمبریج راه پیدا می‌کنند که دروس آن  همانند دانشگاه آکسفورد، به دو شاخه دروس پیش بالینی و بالینی تقسیم می‌شود.

از میان دانشجویان رشته‌های پزشکی این دانشگاه، نیمی پزشک عمومی خواهند شد و بیشتر آنها پس از فارغ التحصیلی در سازمان بهداشت ملی انگلیس NHS  به کار گرفته می شوند.بنابراین، اگر مایل به تحصیل در انگلیس هستید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای ورود به این دانشگاه کسب نمرات خوب در آزمون BMAT ضروری است بنابراین چندان هم دور از ذهن نیست که کمبریج، هر سال در میان رتبه‌های تک رقمی بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان باشد.

امپریال کالج لندن

یک موسسه آموزشی کاملاً علمی و دانش محور در مرکز پایتخت است و یکی از موسسات پیشرو در کشور انگلیس به شمار می آید. این کالج دارای 15 هزار دانشجو و 8 هزار پرسنل آموزشی است و تمرکز ویژه ای بر روی 4 زمینه تحصیلی علوم، مهندسی، پزشکی و تجارت دارد.

این موسسه آموزشی فوق العاده با کیفیت انگلیسی دارای رتبه 11 برترین دانشگاه های جهان است و از لحاظ شهرت جهانی در رده 22 قرار گرفته است. این در حالی است که از اساتید آکادمیک و مدارک دانشگاهی بسیار معتبری برخوردار بوده و در رنکینگ جدید، رتبه چهارم برترین دانشگاه های پزشکی جهان را به خود اختصاص داده است.

اگر این موضوع ذهن شما را مشغول کرده که چگونه امپریال کالج لندن در لیست بهترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار گرفته است، بهتر است کمی در مورد تفاوت کالج و دانشگاه تحقیق کنید.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد با سابقه درخشان اعضای هیات علمی خود، شهره خاص و عام است و امسال هم عنوان پنچمین دانشگاه‌ برتر پزشکی جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین از میان اعضای علمی این دانشگاه، می‌توان به هفت برنده جایزه نوبل اشاره کرد.

محققان دانشکده پزشکی این دانشگاه در حال پژوهش در سطوح پیشرفته در زمینه هایی چون سرطان شناسی، ایمونولوژی، ژنتیک و علوم اعصاب هستند. یک مرکزاختصاصی برای مراقبت های بهداشتی از کودکان نیز در این دانشگاه وجود دارد. لازم به ذکر است که دانشگاه استنفورد برای دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دوره ها و مقاطع تحصیلی در آمریکا، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا را نیز ارائه کرده است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که به U of  T مشهور است در سال 1827 میلادی در کانادا تاسیس شده و یکی از برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان محسوب می شود، دارای رتبه 18 بهترین دانشگاه های دنیا و رتبه 20 دنیا از لحاظ شهرت جهانی است.

امسال صدمین سالگرد کشف انسولین در این دانشگاه است و این موضوع نشان دهنده اینست که دانشگاه تورنتو دارای تاریخچه ای غنی در رابطه با تحقیقات و پژوهشات پزشکی است و محل بسیار مناسبی برای آموزش دکترهای برجسته آینده دنیا محسوب می شود.

اگر خواهان تحصیل در دانشگاه مطرح تورنتو در کانادا هستید، بد نیست پیش از هر چیز با شرایط و هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در کانادا و راهنمای تحصیل در کالج های دولتی و خصوصی کانادا آشنا شوید.

دانشگاه ییل

دانشکده پزشکی ییل در ایالت کنتیکت آمریکا واقع شده و در سال ۱۸۱۰ میلادی بنا شده است. از میان اعضا هیات علمی آن ۲۵ نفر عضو آکادمی ملی علوم آمریکا هستند. بسیاری از روسای جمهور و سران دولتی این کشور از جمله «جورج دبلیو بوش»، «جان کری»، «بیل و هیلاری کلینتون» از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

در سال ۱۸۶۱ میلادی و اولین مدرک دکترا در آمریکا به فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم و هنر دانشگاه ییل اعطا گردید. با این سابقه و تاریخچه پربار، قرار گرفتن در میان ده گزینه نخست از بهترین دانشگاه‌های جهان به هیچ عنوان بعید نیست.

دانشگاه جانز هاپکینز

دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان به شمار می آید که در بالتیمور مریلند قرار گرفته و امسال نیز افتخار دریافت رتبه هشتم جهان را از آن خود کرده است. بیمارستان جانز هاپکینز نیز یکی از بهترین بیمارستان‌های آمریکاست که بیمارستان اصلی آموزشی دانشکده پزشکی آن محسوب می‌شود.

دانشکده پزشکی جانز هاپکینز در کنار دانشکده های بهداشت و پرستاری آن واقع شده که در مجموع به عنوان موسسه پزشکی «هاپکینز» از آنها یاد می‌شود. زیست شناسی مولکولی، سرطان شناسی و ژنتیک از جمله زمینه ‌های مطالعاتی دانشگاه جانز هاپکینز هستند. همچنین اسامی دریافت کننده‌های جوایز نوبل همچون «کارول گریدر» در میان دانش آموختگان این دانشگاه به چشم می خورد.

دانشگاه UCLA 

دانشگاه UCLA در منطقه «وست وود» شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا قرار دارد که در تمام مقاطع تحصیلی بیشترین تعداد ثبت نام دانشجو را در ایالت کالیفرنیا دارد.

این تعداد تنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود ۱۳۰۰۰ نفر است. مرکز پزشکی «رونالد ریگان» نیز در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس وجود دارد و از مراکز شاخص آموزش، پژوهش و مراقبت های پزشکی آمریکا به شمار می‌آید.

این مرکز تخصصی در سال ۱۹۵۵ میلادی احداث شد. کیفیت بالای این بیمارستان سبب گردید که در سال ۲۰۰۹ میلادی و به اعلام نشریه «یو اس نیوز»، از میان ۵۰۰ بیمارستان آمریکا، جایگاه سوم را از آن خود کند. با مرور کوتاه تاریخچه این موسسه آموزش عالی، مشاهده این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان  دور ازذهن نیست.

دانشگاه کارولینسکا

دانشگاه شماره یک برترین دانشگاه های سوئد یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان در سال 2021 است که در شهر استکهلم سوئد واقع شده است.

موسسه کارولینسکا، مرکزی علمی و غیردولتی محسوب می‌شود که انتخاب برندگان جایزه نوبل در رشته‌های فیزیولوژی و پزشکی را عهده دار است. دانشگاه کارولینسکا در سال ۱۸۱۰ میلادی و به فرمان پادشاه سوئد و نروژ تاسیس گردید. هدف اصلی تاسیس آن آموزش جراحان زبردست ارتش در جنگ فنلاند و برعلیه روسیه تزاری بود. موسسه کارولینسکا از سال ۱۸۹۵ میلادی تا کنون وظیفه اعطای جایزه نوبل در رشته پزشکی را نیز بر عهده دارد. کسب رتبه ششم در میان برترین نام آشنای جهان از افتخارات امسال دانشکده پزشکی این دانشگاه تلقی می شود.

اگر تمایل به تحصیل پزشکی در دانشگاه ممتاز کارولینسکا را دارید، بد نیست تا آشنایی بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل در سوئد و هزینه‌های تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی سوئد کسب کنید.

برترین دانشگاه‌های پزشکی در اروپا

از آنجا که اخیرا مهاجرت و تحصیل در آمریکا با سختی بیشتری همراه شده، شاید انتخاب یکی از دانشگاه‌های اروپایی خصوصا دانشگاه‌های رایگان همچون دانشگاه های پزشکی آلمان، برای ایرانیان منطقی‌تر به نظر برسد.

انگلیس

در میان ۵۰۰ موسسه که نام آنها در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان دیده می‌شود، بسیاری در اروپا قرار دارند. از این میان ۳۹ دانشگاه در انگلستان واقع شده. بنابراین تحصیل در انگلستان می‌تواند گزینه جذابی برای علاقمندان این رشته باشد.

دانشگاه‌های «آکسفورد» و «کمبریج» بهترین رتبه‌ها را از لحاظ آکادمیک و شاخص‌های اعتباری آن کسب کرده و در میان ده دانشگاه برتر پزشکی جهان رتبه‌بندی شده‌اند. کالج لندن یا UCL یکی از بهترین موسسات و پیشرو در زمینه‌های پژوهش است که در رده بندی و رنکینگ امسال نیز جایگاه خوبی در میان 50 دانشگاه پزشکی برتر دنیا دارد.

آلمان

در میان سایر کشورهای اروپایی، آلمان دومین رتبه را در پذیرش دانشجویان پزشکی به خود اختصاص داده که در مجموع ۳۱ عنوان را از آن خود کرده و سه تا از دانشگاه های آن در میان ۵۰ دانشگاه پزشکی برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه Charte´-Universitätsmedizin در برلین در رتبه ۳۳ و دانشگاه Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg با رتبه ۴۰ و کمی بعد از آن دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München در رتبه ۴۲ قرار گرفته‌اند.اگر شما هم مایل به تحصیل در آلمان هستید، توصیه می کنیم که چند دقیقه از وقتتان را به خواندن راهنمای کامل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اختصاص دهید.

مطالب مرتبط:

مشاوره رایگان تحصیل در اروپا۰۲۱-۷۵۲۳۷

ایتالیا

اگر روانه جنوب اروپا یعنی ایتالیا شویم، این کشور چیزی در حدود ۲۵ نماینده را در میان بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان دارد و در مجموع ۵۰۰ دانشگاه برتر دارد که ۳ تای آن در فهرست ۱۰۰ دانشگاه نخست جهان قرار دارد. سه دانشگاه مذبور از قرار ذیل هستند:

 • Sapienza Universita di Roma
 • Universita degi Studi di Milano
 • Universita di Bolognia (UNIBO)

فرانسه

فرانسه نیز ۲۰ دانشگاه را در میان ۱۰۰ رتبه نخست بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان به خود اختصاص داده که از این میان می‌توان اسامی زیر را بر شمرد:

 • Sorbonne University
 • Universite Paris Descartes

از این رو شما می توانید به گزینه تحصیل در فرانسه فکر کرده و در صورت تمایل، اطلاعات بیشتری در مورد فهرست دانشگاه های فرانسه مورد تائید وزارت علوم، بورسیه های تحصیلی فرانسه و کار دانشجویی همزمان با تحصیل در فرانسه کسب کنید.

اسپانیا

اسپانیا نیز ۱۴ دانشگاه را در میان بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان از آن خود کرده که از آن میان می‌توان به دانشگاه «بارسلونا»‌ Universit de Barcelona (UB)  اشاره کرد.

بلژیک، هلند و سوئد

کشورهای بلژیک، هلند و سوئد نیز هر کدام ۷ رتبه را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven مدعی رتبه ۴۷ جهانی است و دانشگاه Universite catholique de Louvian  در فواصل رتبه های ۵۱ تا ۱۰۰ بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان قرار دارد. در اطراف همان مرزهای جغرافیایی یعنی در هلند، ۴ دانشگاه در رتبه‌بندی های ۵۱ تا ۱۰۰ هستند.

این دانشگاه‌ها Leiden University، Maastricht University، University of Groningen و همین طور دانشگاه Erasmus University Rotterdam هستند که مورد آخر، امسال پنج رتبه بالا آمده و مقام ۳۴ ام بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان را به خود اختصاص داده‌ و دانشگاه University of Amsterdam نیز در مقام ۳۵ و پس از آن قرار گرفته است.

اما سوئد همراه با انگلیس در میان رتبه های یک تا 10 قرار گرفته‌اند. دانشگاه Karolinska Institute (KI)  با قرار گرفتن در رتبه دهم، دروس خود را در تمام سطوح به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. به علاوه سوئد دو دانشگاه رتبه دار دیگر پزشکی را نیز در خود جای داده که در رتبه های زیر ۱۰۰ جهان قرار دارند و عبارتند از:

 • Lund University
 • Uppsala University

سایر کشورهای اروپایی

در میان سایر کشورهای اروپایی که عنوان بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان را از آن خود کرده‌اند، کشورهای سوئیس و ایرلند دارای رتبه‌های برتر پزشکی هستند. سه دانشگاه برتر پزشکی سوئیس با رتبه‌های زیر ۱۰۰ جهانی عبارتند از:

 • University of Basel
 • University of Geneva
 • University of Zurich

درایرلند نیز می‌توان از دانشگاه Trinity College Dublin (TCD) نام برد. کشورهای دانمارک، فنلاند، پرتغال و یونان نیز با ۵ نماینده در میان برترین دانشگاه های پزشکی جهان دارند که دانمارک با دانشگاه University of Copenhagen در رتبه ۳۸ و دانشگاه University of Helskini  فنلاند نیز در میان برترین‌ها قرار دارد.

امسال با کمتر از ۵ نماینده، نروژ، مجارستان و روسیه نیز به همراه اتریش و جمهوری چک در میان دانشگاه‌های برتر پزشکی جهان قرار گرفته‌اند که در این میان، می‌توان از دانشگاه Medizinesche Univeritat Wien اتریش نام برد. کشورهای لهستان، اسلوانی، استونی، صربستان، کرواسی، رومانی و لیتونی هر کدام با یک دانشگاه برتر، در رتبه‌های یک تا صد جای گرفته‌اند.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی آمریکا

در آمار به دست آمده از بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان در سال202-2021، آمریکا با ۹۰ دانشگاه پزشکی که ۱۸ تای آنها در رتبه‌های کمتر از ۵۰ و ۱۱ تا در رتبه‌های کمتر از صد دیده می‌شوند، در جایگاه نخست قرار دارد. ۶ دانشگاه پزشکی آمریکا در میان ۱۰ رتبه بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان قرار گرفته‌اند که از این میان دانشگاه «هاروارد» رتبه دوم و دانشگاه «استنفورد» در جایگاه پنجم قرار دارند.

هشتمین دانشگاه پزشکی جهان دانشگاه «جانز هاپکینز» است که در بخش پژوهش‌های سلامت ملی فعالیت فراوانی داشته و دانشگاه Yale نیز در رتبه ۷ جدول واقع شده و حدود ۷۰ درصد از دانشجویان مقاطع عالی این دانشگاه در کلاس‌هایی با ظرفیت ۳۰ نفر یا کمتر حضور دارند.

دانشگاه «ییل» برای تحقیقات بیومدیکال شهرت دارد و  رتبه هفتم رنکینگ تایمز سال 2021 را به خود اختصاص داده است. سایر دانشگاه‌های آمریکا با رتبه‌های 13، 14، 15، 17 ، 19 و 20 به ترتیب از قرار ذیل هستند:

 • University of California, BerkeleyColombia University
 • University of California, Los Angeles
 • Columbia University
 • University of Pennsylvania
 • Duke University
 • University of Washington

برترین دانشگاه‌های پزشکی در کانادا

زمانیکه به سمت شمال آمریکا یعنی کانادا می‌رویم، ۱۷ دانشگاه کانادایی در میان ۵۰ بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان جای می‌گیرند که از آن جمله رتبه‌های 11، 24، 39، و 65 به دانشگاه‌های زیر اختصاص دارند:

 • McMaster University
 • McGill University
 • University of British Colombia
 • University of Montreal

از این رو بی دلیل نیست که بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی خواستار تحصیل در کانادا هستند.

مطالب مرتبط:

مشاوره رایگان تحصیل در کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

برترین دانشگاه‌های پزشکی آسیا

از ۹۸ دانشگاه برتر پزشکی در آسیا، ۲۸ تای آن در ژاپن قرار دارند؛ این در حالیست که چین و کره جنوبی، ۱۸ تا از برترین‌ها را در خود جای داده‌اند. از میان دانشگاه‌های برتر ژاپن دو تا از آنها در رتبه‌های زیر ۵۰ و دو تای دیگر در رتبه‌های زیر ۱۰۰ قرار گرفته‌اند. دانشگاه Kyoto و Tokyo به ترتیب در رتبه‌های 23 و 27 قرار گرفته‌اند.

دانشگاه‌های Peking University و Fudan University  و Shanghai Jiao Tong university همگی ادعا دارند که در میان رتبه‌های کمتر از صد قرار گرفته اند که در واقع این موضوع حقیقت داشته و به ترتیب رتبه های 29، 44 و 96 دنیا را به خود اختصاص داده اند. اما کره جنوبی با ۱۸ دانشگاه در رتبه بندی سال اخیر قرار گرفته که پیشرو آنها با رتبه ۳۱ دانشگاه Seol National University (SNU)  است و رتبه های دانشگاه‌های Sungkyunkwan University  و  Yonsi University امسال ارتقاء یافته و در مقام های ۵۱ تا ۱۰۰ قرار گرفته‌اند.

سپس تایوان با دانشگاه National Taiwan University (NTU) در رتبه ۵۰ و تایلند با دانشگاه Mahidol University  در فواصل رتبه‌های ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار گرفته است. پنج دانشگاه در مالزی نیز که بهترین آنها دانشگاه Universiti Malaya (UM) است، در رتبه‌ بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار گرفته اند.

هند نیز با کمتر از ۵ دانشگاه برتر پزشکی در رتبه‌های ۱۵۱ تا ۲۰۰ واقع شده. هنگ کنگ، اندونزی و فیلیپین با دو نماینده حضور دارند. دانشگاه University of Hong Kong (HKU) سومین رتبه را در قاره آسیا از آن خود کرده که با ارتقاء پنج رتبه جایگاه ۲۹ ام امسال را به خود اختصاص داده است.

دومین مرکز رتبه دار در هنگ کنگ که در رده ۴۵ قرار گرفته، مختص دانشگاه Chinese University of Hong Kong (CUHK) است. پاکستان و سنگاپور نیز هرکدام یک نماینده دارند که تنها نماینده سنگاپور دانشگاه University of Singapore (NUS) است که امسال به صورت شگفت‌انگیزی ۸ جایگاه ارتقاء یافته و رتبه ۲۳ را از آن خود کرده است.

در این میان، امکان تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون در ترکیه نیز برای شما وجود دارد، از این رو می توانید در صورت تمایل، اطلاعات جامعی در رابطه با شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه کسب کنید.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی استرالیا و نیوزلند

از آنجا که مهاجرت به استرالیا از سوی ایرانیان، اخیرا با استقبال بیشتری همراه شده، بررسی رتبه‌های دانشگاه‌های پزشکی کشورهای استرالیا و نیوزلند نیز خالی از لطف نیست.

دانشگاه‌های پزشکی استرالیا امسال ۲۲ نماینده در میان برترین های پزشکی دارد که از این ۲۲ دانشگاه ۲۰ تا در استرالیا و ۲۲ تا در نیوزلند واقع شده اند. از این ۲۰ دانشگاه ۴ تا در میان رتبه‌های زیر ۵۰ هستند که دانشگاه University of Melbourne  در رتبه ۱۷ و به دنبال آن دانشگاه University of Sydney  در رتبه ۱۸ قرار گرفته اند.

دانشگاه Monash University در رتبه ۳۲ و دانشگاه University of Queensland در رتبه ۴۹ قرار دارد. سه دانشگاه بعدی نیز در رتبه‌های قبل از ۱۰۰ قرار گرفته اند که از قرار ذیل هستند:

 • Australian National University (ANU)
 • University of Adelaide
 • University of New South Wales (NUSW)

کیفیت دانشگاه های پزشکی استرالیا بسیار بالا است، اما از جانبی دیگر، هزینه و شهریه دانشگاه های این کشور برای بسیاری از دانشجویان بین المللی زیاد بوده و قابل مدیریت نیست، از این رو بهتر است پیش از انتخاب دانشگاه های این کشور، در مورد هزینه ادامه تحصیل در استرالیا اطلاعات کافی کسب کنید.

نمایندگان نیوزلند نیز که در رتبه‌های بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ برترین‌های امسال قرار دارند عبارتند از:

 • University of Auckland
 • University of Otago

آنچه به اجمال در مورد رتبه بندی‌های اخیر بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان برشمرده شد، مسلما تا سال آینده تغییراتی خواهند کرد اما چنین تغییراتی عمدتا در اندازه چند رتبه هستند بنابراین می‌توانند راهگشای خوبی برای انتخاب‌های شما باشند.

از آنجا که برای دریافت ویزای دانشجویی کشورهایی چون آلمان، اتریش، پرتغال و برخی دیگر از کشورهای عضو حوزه شینگن، نیازمند دریافت ویزای شینگن هستید، می توانید از مشاورین با‌تجربه نیلگام برای اخذ ویزای شینگن کمک بگیرید. همچنین مجموعه نیلگام با سابقه درخشان خود در اخذ ویزای کانادا و استرالیا می تواند در این مسیر نیز همراه قدرتمندی برای شما باشد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *